چگونه سفر خاطره انگیز و متفاوتی داشته باشیم

سفر خاطره انگیز| مجله گردشگری سفر دات کام
اشتراک گذاری:

از دیرباز گردشگری و مسافرت یک اصل جدانشدنی به نام هدف دارد،یعنی وقتی مسافرت میکنیم از قبل هدف را مشخص کرده ایم.یکبار می توانیم سفری بدون هدف مشخص آغاز کرده و فقط اقدام به مسافرت کنیم.البته این نوع سفر را بیشتر داخل ایران و با ماشین شخصی خود می‌توانیم انجام دهیم،یک یا چند همسفر خوب و تجهیزات مسافرت و همچنین زمانی نسبتا آزاد نیز از ملزومات سفری هستند که قرار است خاطره انگیز باشد.

حتما بخوانید : چگونه یک سفر خوب داشته باشیم؟


لذت سفر و گردشگری از نوع عوامل گوناگونی دارد که از جمله می توان موارد زیر را نام برد:خودرویی که چکاب شده و مناسب مسافرت است،چادر،وسایل آشپزی مسافرتی،لباس گرم.
بخش دیگر ماجرای مسافرت عکس است و ما دوست داریم از مناطقی که به آنجا سفر می کنیم عکس بگیریم،حتما گوشی موبایل ما مجهز به دوربین است و یا یک دوربین عکاسی به‌همراه داریم،

عکاسی در سفر| مجله گردشگری سفر دات کام

از مکان هایی که به نظرمان جالب می آیند عکس خواهیم گرفت و ممکن است آن ها را با دوستانمان به اشتراک بگذاریم،حالا اگر در یک مسافرتی هستیم که متفاوت و چنانچه گفته شد بدون هدفی و زمانی مشخص می‌باشد میتوانیم گوشی و دوربین را کنار بگذاریم و شاید دلمان بخواهد از صحنه ها و اتفاقاتی که در طول سفر برایمان رخ می دهند،یادداشت هایی تهیه کنیم،شاید این رویه در نخست برایمان کمی غیرعادی تلقی شود ولی خواهیم دید که بعد از دو روز جذابیت های تازه‌ای برایمان آشکار می‌شود.

بیشتر بخوانید : وسایل مورد نیاز برای سفر

یا مثلا می توانیم در طول سفر به رستوران نرفته و غذاهای ساده یا غیرساده ای برای خود درست کنیم و از سویی چون عجله ای برای رسیدن به شهر یا منطقه‌ای مشخص نداریم خیالمان آرامش مخصوص و تازه ای خواهد داشت.

گردشگری| مجله گردشگری سفر دات کام

ممکن است پس از دو سه روز حوصله‌مان سر رفته و بخواهیم به روش مسافرت معمولی ادامه دهیم،خب اشکالی ندارد و میتوانیم گوشی ها را روشن کرده و به هتل‌های شهرهای گوناگون برویم و از امکانات جاده ای و شهرها استفاده کنیم و به رستوران های مختلف سری بزنیم.

بیشتر بخوانید : نکاتی درباره سفر با هواپیما

مهم لذت سفر در هنگام سفر است و مهم این است که می‌خواهیم سفری خاطره انگیز داشته باشیم یا میتوانیم راه خود را چندین بار کج کرده و به شهرها و روستاهایی برسیم که اصلا نمیدانیم کجا هستند و آخرش نیز به کجا خواهد رسید،از نقشه استفاده نکنیم و آدرس و موقعیت مناطقی را که آنجا هستیم از بومیان نیز نپرسیم.

لذت از سفر|مجله گردشگری سفر دات کام

گویا چیزی به نام رها از رهایی سراغ ما آمده و انگار در راه پرواز کردن مسافرت کرده و به جایی که نمیدانیم کجاست ولی زیباست خواهیم رسید.شاید این سفر یک هفته به طول بیانجامد و کلی هم خسته شویم،اما توشه ای که با خود به خانه بازگردانده‌ایم و سوغاتی که برای خویشاوندان آورده‌ایم ممکن است یک عمر برایمان خاطره‌ای خاص و جدا از دیگر سفر‌هایمان داشته باشد.

بیشتر بخوانید : با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

شاید آنقدر شور و شوق به ما افزون شود که سعی در تکرار این نوع سفر و یا با تغییراتی دیگر باشیم و شاید دوستان بیشتری را برای سفرهای بعدی با خود همراه و همسفر کنیم.
گویا شاعر بزرگ ایرانی صائب تبریزی هم سفری متفاوت و خاطره انگیز داشته،و اینگونه گفته است:
در سفرها طالع ریگ روان داریم ما منزل ما همرکاب ماست هر جا می‌رویم


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *