چطور برای سفر خوب آماده شویم؟

سفر خوب با سفر دات کام| مجله گردشگری سفر دات کام
اشتراک گذاری:

تقریبا مهمترین نکته قبل از سفر زمانبندی است، البته اگر با تورهای گردشگری به مسافرت میرویم بخش عمده‌ی زمانبندی از قبل تنظیم شده است و نیازی به برنامه ریزی زمانی نداریم به عنوان مثال زمان حرکت یا پرواز و نیز زمان برگشت دقیقا مشخص شده و برنامه‌های منظم گردشگری نیز در طول سفر از سوی دست‌اندرکاران تور تعیین شده اند،

حتما بخوانید : با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

اما اگر خارج از تورهای گردشگری به مسافرت می‌رویم بهتر است که قبلا بلیط رفت و برگشت را تهیه کرده و ایام میانی را سپس با برنامه ریزی تعیین کنیم.نکته مهم دیگر هزینه های سفر است که با جستجو می‌توانیم هزینه‌ی هتل، رستوران و بلیط های اماکن تاریخی و گردشگری را برآورد کنیم و اصطلاحا حساب و کتاب خود را بدانیم.
بهتر است به هر شهری که سفر می‌کنیم قبلا اطلاعاتی در مورد آنجا به دست بیاوریم،

سفر با تور| مجله گردشگری سفر دات کام

اگر به اماکن تاریخی،موزه ها و یا مکان های زیارتی علاقه مندیم با جستجو و مطالعه در صفحات مربوطه پیش فرضی برای خود ساخته تا بتوانیم استفاده و لذت بهتری را تجربه کنیم،اگر به نمودهای طبیعی علاقه‌مند هستیم در مورد امکانات رفاهی و محدودیت های بازدید حتما باید اطلاعاتی به دست آورده و در نهایت از زمان خود حداکثر استفاده را ببریم.

بیشتر بخوانید : چگونه یک سفر خاطرانگیز و خوبی داشته باشیم؟

در صورتی که با خودروی شخصی خود به سفر می‌رویم یک اصل را همواره بایستی رعایت کنیم و آن چیزی نیست جز رانندگی،به اعلانات رانندگی که در طول جاده ها انجام می‌شوند و نیز هشدارهای پلیس وقت کنیم و در کل کافی‌ست این را بدانیم که سرعت بیش از حد نه تنها لذت سفر را کاهش می‌دهد بلکه ممکن است خساراتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

قبل از سفر با خودروی شخصی خود بایستی تمام ایرادات خودرو را برطرف کنیم زیرا یک خرابی جزئی خودرو در طول مسافرت تجربه‌ی خوشایندی برای ما نخواهد بود.خستگی در حین رانندگی را بسیار جدی گرفته و حتما با آگاهی کامل و روحیه‌ای شاد از رانندگی در طول سفر لذت ببریم.

بیشتر بخوانید : از تهران تا تفلیس با اتوبوس چند ساعت راهه؟

برای یک سفر خوب چه با خودروی شخصی و چه با هواپیما و قطار و یا کشتی و اتوبوس بهتر است اندازه‌ی ساک یا چمدان خود را به حداقل برسانیم،مثلا دو دست لباس برای یک مسافرت چند روزه کافی‌ست و یا یک جفت کفش هم کفایت می‌کند،بار اضافی همیشه سختی و دردسر اضافی به همراه خواهد داشت،قبل از سفر در شهر خود به آرایشگاه برویم و اگر تحت درمان هستیم داروهایمان را به مقدار لازم تهیه کنیم،مدارک شناسایی و مقداری پول نقد به همراه داشته باشیم،شارژر موبایل و اگر اهل مطالعه باشیم یک یا دو جلد کتاب سبک را فراموش نکنیم.

وسایل در سفر | مجله گردشگری سفر دات کام

یک چتر و کلاه و همچنین کمربند با یک شال گردن به همراه ببریم و قبلا از آب و هوای شهر یا منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنیم مطلع باشیم،اگر حین قدم زدن یکباره با باران مواجه شویم و چتر خود را باز کنیم لذت خاصی از مقدمات و تفکر خود خواهیم برد.

بیشتر بخوانید : سفر با قطار یا هواپیما؟

نکته آخر همسفر است که انتخاب او بستگی به سلایق و اخلاقیات هر شخص متفاوت می‌باشد و صائب تبریزی در این مورد چه زیبا سروده است:

مجو ز هر دل افسرده معنی روشن
که دل چو آب شود این گهر شود پیدا
ز همرهان ره دورست عمر جاویدان
سفر خوش است اگر همسفر شود پیدا


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *