وسایل موردنیاز برای سفر

everything you need for travel | safar.com
اشتراک گذاری:

سفر سرآغاز داستانی است که خود آن را رقم می‌زنیم، پیش از شروع مسافرت استرس‌های شیرینی بر بیشتر ما آدم‌ها غلبه می‌کنند، سؤال‌های فراوانی که باید از خود بپرسیم، سؤال‌هایی که امروزه با کمک تجربیات دیگران می‌توانیم به بسیاری از آن‌ها پاسخ مناسبی بدهیم.

سؤال‌هایی نظیر اینکه در سفر چه وسایلی همراه خود ببریم؟ یا آنکه سفر و گردشگری خود را با کدام وسیله نقلیه برنامه‌ریزی کنیم؟ سفر هوایی بهتر است یا سفر جاده‌ای؟ چگونه سفر را برای کودکانمان شیرین‌تر و راحت‌تر کنیم؟ این سؤالات تنها بخشی از پرسش‌های مسافرین محترم است.در این مقاله به کمک تجربیات آدم‌های خوش‌سفر به بررسی پاسخ این پرسش‌ها می‌پردازیم.

در سفر چه وسایلی همراه خود ببریم؟

در سفر چه وسایلی همراه خود ببریم؟ | سفر دات کام

همیشه بخشی از نگرانی ما این است که نکند وسیله مهمی را پیش از سفر از قلم انداخته باشیم. نگران نباشید در این بخش از مقاله مختصر و مفید شمارا به یاد وسایلی می‌اندازیم که در سفر به آن‌ها نیاز بیشتری پیدا می‌کنید. قبل از پاسخ به این سؤال، اول ببینید به کجا و برای چه‌کاری سفر می‌کنید.

فرضاً اگر در فصل زمستان قصد سفر به مشهد مقدس را داشتید و احتمالاً با آب‌وهوای این شهر زیارتی آشنا نیستید. پیشنهاد اول ما بررسی وضعیت آب‌وهوا و جاده‌هاست. چراکه سفر در زمستان اصول خود را طلب می‌کند. اگر فردی که اهل جنوب ایران است با چند دست لباس بهاری تصمیم بگیرد در اسفندماه به مشهد سفر کند، احتمالاً به خاطر برودت هوا در مشهد شوکه خواهد شد.

در درجه اول سایت‌های هواشناسی و وضعیت جاده‌ها را چک نمایید. آدرس‌هایی که به آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم از مهم‌ترین مراجع اطلاعی هواشناسی کشور محسوب می‌شوند و شما پیش از سفر می‌توانید با کمک آن‌ها برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید:

www.141.ir ( مرکز مدیریت راه‌های کشور)
https://www.google.com/map (نقشه گوگل)
https://www.irimo.ir/ (سازمان هواشناسی کشور)
AccuWeather.com (FA) (اطلاع از وضعیت آب‌وهوا)

بیشتر بخوانید : نکاتی درباره سفر با هواپیما

لباس مناسب همراه داشته باشید

لباس مناسب برای سفر| مجله سفر دات کام

نه زیاد از حد لباس با خود ببرید و نه آن‌قدر کم که در سفر معذب شوید، به‌اندازه و دقیق لباس با خود بردارید. آدرس‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم با ارسال اطلاعات هواشناسی، شمارا در انتخاب لباس مناسب سفر کمک می‌کنند. معمولاً افراد خوش‌سفر و باتجربه پیشنهاد می‌کنند که یک الی دودست لباس بیرون و دو الی سه دست لباس‌زیر همراه خود بردارید.

بیش از این تنها بار شمارا سنگین‌تر می‌کند. کسی دوست ندارد که انرژی‌اش در سفر صرف حرکت چمدان‌هایش شود. اتفاقی که برای خیلی از خانواده‌های شلوغ می‌افتد. گاهی پدر خانواده به خاطر چمدان‌های بزرگ بچه‌ها از قرار دادن جعبه‌آچار و وسایل تعمیر خودرو در صندوق‌عقب صرف‌نظر می‌کند و آن‌ها به‌کلی فراموش می‌کنند.

جعبه‌آچاری که شاید چیز کوچکی به نظر برسد اما در مواقع بحران بیش از هر چیزی به کار می‌آید. یا آنکه زنجیر چرخ و امکانات سفر جاده‌ای در زمستان را به‌کلی جا بگذاریم چراکه فکر می‌کنیم این‌ها برای راننده‌های کارکشته‌ای مثل ما شبیه شوخی است! اما آنچه شوخی نیست همین سهل‌انگاری‌های کوچک ماست.

همراه داشتن لباس مناسب یکی از همان اصولی است که باید پیش از سفر به آن بسیار دقت کنیم. برای کودکان خود لباس کافی برداریم اما نه آن اندازه زیاد که بخشی از آن‌ها را تنها بدون استفاده جابجا کرده باشیم.

بیشتر بخوانید : نکاتی که باید قبل از سفر به استانبول بدانیم

وسایل موردنیاز در سفر هوایی و سفر جاده‌ای

مورد نیاز در سفر هوایی و جاده ای| مجله سفر دات کام

مطمئناً سفر در جاده مسئولیت شمارا در قبال همراهانتان بیشتر افزایش می‌دهد. در سفرهای هوایی تنها کافی است بخشی از لوازم بهداشتی و دارویی را همراه خود ببرید. به‌طور مثال برای سفر هوایی یک مسکن و یک بسته چسب زخم با خود و در کیف خود داشته باشید و شاید بیش از این هم نیاز شما نباشد.

اما در سفرهای جاده‌ای داشتن فلاسک چای از ضروریات سفر محسوب می‌شود. خیلی از جاده‌ها تا کیلومترها خالی از امکانات بین‌راهی است. به‌طور مثال اگر با خودرو از مسیر طبس به مشهد مقدس سفر کنید خواهید دید که مدت‌ها هیچ امکاناتی حتی در حد یک پمپ‌بنزین وجود ندارد.

این موضوع را می‌توانید خودتان از سایت‌هایی که در همین مقاله معرفی کردیم بیشتر تحقیق کنید. گاهی خوردن یک بیسکوییت ساقه طلایی در جاده از به نیش کشیدن کباب بره شیرین‌تر می‌شود .پس برای سفر و گردشگری حتماً خوراکی‌های مناسب همراه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید : بهترین زمان سفر به شیراز

وسایل موردنیاز کودکان در سفر

وسایل مورد نیاز کودکان در سفر | مجله سفر دات کام

برای خیلی از بزرگ‌ترها سفر یعنی گوش دادن به ترانه‌های موردعلاقه و تخمه خوردن، چیزی که در دنیای کودکانه فرزندانمان بسیار کسل‌کننده محسوب می‌شود. برای آنکه کودکانمان از سفر بیشتر لذت ببرند حتماً وسایل سرگرمی آن‌ها را همراه داشته باشید. ضمناً داشتن یک پتوی مسافرتی و بالشت کوچک در خودرو می‌تواند راحتی بیشتری را برای شما و خانواده اتان به همراه بیاورد.

صندلی مخصوص نوزاد هم از ضرورت‌های سفر با خردسالان است، شاید آن‌ را دست‌کم گرفته باشید اما حقیقتاً موجب دلگرمی شما از بابت امنیت نوزادتان می‌شود. اگر کودک شما مثل خیلی از کودکان اهل بازی کردن با گوشی تلفن همراه شماست بهتر است برای این موضوع پیش‌بینی لازم را داشته باشید.

مطمئناً شما نمی‌خواهید در بین راه با گوشی بدون شارژتان مواجه شوید. گوشی‌های که امروزه با داشتن جی‌پی‌اس سفر را بسیار راحت‌تر می‌کنند. پس حتماً به فکر مبدل‌های شارژرهای گوشی در خودرو باشید، این روزها گوشی‌ها کارهای بزرگی می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها مسیریابی با کمک جی‌پی‌اس است. نکته آخر اینکه توجه داشته باشید که در سفر بیماری هیچ‌گاه خبر نمی‌کند.

در کنار همراه داشتن مدارک شناسایی حتماً دفترچه‌های بیمه خود را همراه ببرید تا مبادا با هزینه‌های گزاف درمانی در بین سفر مواجه شوید. به‌هرحال اگر قصد سفرکرده‌اید، ما برای شما بهترین لحظات را آرزو می‌کنیم. سفربه‌خیر و شادی


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *