نکاتی درباره سفر با هواپیما

نکاتی در مورد سفر با هواپیما|مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

ممکن است برای شما هم‌ سفر با هواپیما برای اولین بار یا حتی چندمین بار کمی نگران‌کننده و استرس زا باشد. اینکه برای خرید بلیط هواپیما چه کاری باید انجام دهید یا در فرودگاه چه چیزهایی حتماً باید همراهتان باشد و سؤالات زیادی ازاین‌دست از همان زمانی که تصمیم به سفر می گیرید ذهن شمارا مشغول می کند. نکاتی که در ادامه برای شما آماده کرده ایم تا حدود زیادی از استرس شما درباره سفر با هواپیما می کاهد، پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : ترفند های خرید اینترنتی بلیط هواپیما

نکاتی که باید قبل از سفر با هواپیما بدانید

نکاتی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید|سفر دات کام

اولین اقدامی که بعد از تصمیم گیری برای سفر باید انجام دهید خرید بلیط هواپیماست. راحت ترین و بی دردسرترین روش برای خرید بلیط هواپیما استفاده از سامانه های فروش آنلاین بلیط است. این شرکت ها در سایت های فروش بلیط تمام اطلاعات پرواز را در اختیارتان قرار می دهند تا با آگاهی کامل اقدام به خرید و رزرو صندلی کنید. البته حتماً قبل از خرید بلیط سیستمی یا چارتر از شرایط هرکدام به ویژه ازلحاظ قیمت اطلاع کافی پیدا کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

حتما بخوانید : نحوه رزرو بلیط هواپیما

دم هواپیما امن ترین قسمت هواپیماست. برخی شرکت های هواپیمایی در خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین امکان انتخاب صندلی را برای شما فراهم کرده اند. در هر قسمت هواپیما که خودتان بخواهید می توانید اقدام به رزرو صندلی کنید. هنگام حادثه و سقوط هواپیما به انتهای هواپیما صدمه کمتری وارد می شود پس برای امنیت بیشتر بهتر است این قسمت هواپیما را انتخاب کنید.

دومین نکته جهت سفر با هواپیما داشتن کارت شناسایی معتبر است. برای صدور بلیط هواپیما و کارت پرواز و همچنین هنگام سوارشدن به هواپیما ارائه مدارک شناسایی الزامی است. در سفرهای داخلی کارت شناسایی ملی یا شناسنامه و در سفرهای خارجی همراه داشتن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان پرواز و همچنین ویزا برای کشورهایی که ورود به آن‌ها احتیاج به ویزا دارد از واجبات است.

حتما بخوانید : ترفندهای خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان

لوازم ضروری یا باارزشتان را قبل از شروع سفر با هواپیما در ساک دستی خود قرار دهید. شما می توانید کیف‌دستی را همراهتان به داخل هواپیما ببرید و لوازمی چون دارو یا وسایل آرایشی ضروری را دم دستتان داشته باشید. همچنین اگر برحسب اتفاق در سفرهای طولانی چمدانتان مفقود شود نگرانی برای لوازم گران قیمت و ارزشمندتان سفر را برای شما تلخ نمی کند. البته در انتخاب وسایل درون کیف‌دستی‌تان هم باید دقت داشته باشید، یک سری از وسایل اجازه ورود به هواپیما را ندارند. ورود هرگونه مایعات یا وسایل که مغایر با سیاست های اداره امنیت حمل ونقل باشد به داخل هواپیما مجاز نیست و توسط مأموران امنیت فرودگاه از شما گرفته می¬شود.

مورد بعدی که باید به آن دقت داشته باشید، میزان بارتان است. حتماً شرایط ایرلاینی که با آن سفر می کنید را در رابطه با حداکثر میزان بار مجاز بررسی کنید. زیرا اگر میزان بارتان بیش‌ازحد مجاز ایرلاین باشد، مجبور به پرداخت اضافه بار خواهید شد. به طورکلی ما به شما پیشنهاد می کنیم برای آرامش و راحتی خودتان سبک سفر کنید تا در طول سفر دائماً در حال جابجایی چمدان های سنگین نباشید.
برای رهایی از سردرگمی در فرودگاه و کم شدن استرس های قبل از پرواز به موقع در فرودگاه حضور داشته باشید. برای پروازهای داخلی حداقل ۲ ساعت و در پروازهای خارجی حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید.

بیشتر بخوانید : سفر با قطار یا هواپیما

نکاتی که در فرودگاه نباید فراموش کنیم

نکاتی که در فرودگاه نباید فراموش کنیم|سفر دات کام

اگر برای اولین بار است می خواهید به سفر با هواپیما بروید این بخش را با دقت مطالعه کنید. اولین کار پس از ورود به فرودگاه انجام مرحله چک-این در پذیرش ایرلاین است. اگر سفرتان داخلی است مرحله چک-این را آنلاین انجام دهید تا در وقتتان صرفه جویی کنید. پس از پیدا کردن پذیرش ایرلاین از روی تابلوهای راهنما، مدارک خود را به مسئول مربوطه ارائه کنید تا کارت پرواز را برای شما صادر کند. در این مرحله بارتان نیز از شما تحویل گرفته‌شده و به هواپیما منتقل می شود.

مرحله بعد عبور از گیت امنیت است. در این مرحله باید مقداری در صف منتظر بمانید تا نوبتتان برسد. کارت پرواز و پاسپورتتان را دست داشته باشید زیرا در بخش بازرسی از شما خواسته می شود. سپس باید از زیر دستگاه مخصوص نمایشگر فلزی عبور کنید؛ به این منظور باید لوازم فلزی مثل کمربند، گوشی تلفن همراه، ساعت، کت و کفش هایتان را درآورید و در سبدهای مخصوص قرار دهید تا از زیر دستگاه عبور کنند.

گیت پروازتان را پیدا کنید. اگر شماره گیت پرواز روی کارت پروازتان نبود، می توانید از روی صفحه نمایش های بزرگ فرودگاه بیابید. در پروازهای فرودگاه امام تا زمانی که مسئول مربوطه سوارشدن به هواپیما را اعلام کند می توانید از خدمات فرودگاه استفاده کنید. باوجود فروشگاه های متنوع و مخصوصاً غرفه بازی کودکان در صورت تأخیر در پروازهای فرودگاه امام می‌توانید در این فرصت به خرید و تفریح در این فروشگاه‌ها و مراکز بازی بپردازید و یا در صورت کنسلی بلیط هواپیما از طرف ایرلاین تا رسیدن زمان پرواز جایگزین می‌توانید از خدماتی که برای پروازهای فرودگاه امام برای این مجموعه بزرگ فرودگاهی در نظر گرفته‌شده استفاده کنید.

نکاتی در مورد سفر با هواپیما برای زنان باردار

نکاتی در مورد سفر با هواپیما در بارداری| سفر دات کام

برای زنانی که بارداری سالمی دارند، سفر با هواپیما بی خطر است. اما اگر شما یک خانم باردار هستید حتماً با مشورت پزشک تصمیم به سفر هوایی بگیرید. بهترین زمان سفر با هواپیما برای زنان باردار بین هفته ۱۴ تا ۲۸ بارداری است. البته در اوایل بارداری هم سفر با هواپیما بی¬خطر است اما ممکن است حالت تهوع بارداری در طول پرواز بیشتر شود.

در برخی موارد پزشک به‌هیچ‌عنوان اجازه پرواز را به زنان باردار که در معرض زایمان زودرس هستند به خصوص از هفته ۳۶ بارداری به بعد نمی دهد. اینکه قبل از ورود به هواپیما از زنان باردار گواهی پزشکی خواسته شود هم دور از انتظار نیست. هنگام مراجعه به پزشکتان و مشورت با او، گواهی پزشکی لازم جهت سفر با هواپیما را هم از او بخواهید.

نکاتی مهم در سفرهای طولانی با هواپیما

نکاتی مهم در سفرهای طولانی با هواپیما| سفر دات کام

در پروازهای مستقیم زمان سفر طولانی است و شما ممکن است ساعات زیادی را درون هواپیما سپری کنید. در هوای خشک هواپیما مراقب سلامتی خود باشید. سعی کنید مقدار زیادی آب در طول پرواز بنوشید زیرا خشکی هوا در هواپیما ممکن است آب بدن شمارا کاهش دهد. همین‌طور از خشک شدن چشمان و بینی خود نیز جلوگیری کنید. اگر بردن قطره های چشمی به داخل هواپیما ممنوع نبود حتماً همراهتان داشته باشید و در طول سفر با هواپیما درون چشمانتان بریزید.

ممکن است هنگام نفس کشیدن با بینی احساس ناراحتی کنید، حتماً از مهمانداران مایع شستشوی بینی بگیرید؛ یا پنبه مرطوب درون سوراخ های بینی خود قرار دهید. از مرطوب کننده‌های لب یا لوسیون دست هم می توانید برای جلوگیری از خشکی لب هایتان استفاده کنید. در سفرهای طولانی با هواپیما بهتر است از چک کردن مدام ساعت بپرهیزید تا سفر برایتان طولانی تر و کلافه کننده نشود.

ما شمارا دعوت به خرید بلیط هواپیما از سایت سفر دات کام می‌کنیم.با خرید بلیط هواپیما از این سایت می‌توانید از قیمت بلیط هواپیما مقصد موردنظرتان در ایرلاین های مختلف مطلع شوید و سپس اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما کنید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *