مکانی ایده آل برای طبیعت گردی در پایتخت

درکه تهران-طبیعت گردی در پایتخت| سفر دات کام
اشتراک گذاری:

تهران پر از جاهای دیدنی است که هر کدام جذابیت‌ های خاص خودش را دارد. از طبیعت و باغ و بوستان گرفته تا موزه و بافت قدیمی شهر که جاذبه تاریخی دارند. امروز قصد داریم یکی از مکان های تفریحی در پایتخت را به شما معرفی کنیم که ماجراجویی در آن‌ها بسیار برایتان لذت ‌بخش خواهد بود.این مطلب نگاهی کوتاه به تفرجگاه درکه می‌اندازیم. برای بررسی بیشتر جزئیات آن، پیشنهاد می‌کنیم سری به مجله گردشگری و سفر تاپ توریست بزنید.

درکه تهران | مجله سفر دات کام

درکه در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا در شمال زندان اوین قرار دارد و یکی از دل‌ پذیرترین جاهای دیدنی تهران  برای رهایی از زندگی شهری است. در این منطقه، رستوران‌ های کنار رودخانه در مجاورت هم قرار دارند و مسیرهای پیاده‌ روی از میان بخش‌های مختلف آن می‌گذرد. مسیرهای کوه‌ نوردی برای صعود به ارتفاعات نیز درنظر گرفته شده است. از اینجا می‌توانید تا ایستگاه شماره‌ی یک تله‌ کابین توچال پیاده ‌روی کنید.

این منطقه از دو ستیغ موازی با امتداد تقریبی شمالی-جنوبی تشکیل شده که در فاصله بین مابین دو ستیغ، دره طویلی با مشخصات توپوگرافی بسیار متنوع دیده می‌شود و شامل چشم‌ اندازهای متفاوت به محدوده‌هایی با پوشش گباهی و یا عاری از آن می‌باشد

درکه تهران-جاهای دیدنی تهران| سفر دات کام

نزدیک ‌ترین ایستگاه مترو به درکه ، ایستگاه تجریش است . از ایستگاه باید با اتوبوس یا تاکسی خودتان را به منطقه برسانید. هفت حوض، جنگل و آبشار کارا، آبشار بند عبدالله، آبشار جوزک، پلنگ جوزک، پلنگ چال، اسپیو (آب سپید)، هفت چشمه (هفت طیغانی)، و کفو (آب کف دار) معروف ترین جلوه های طبیعت زیبا و مترنم دره درکه هستند که بر جاذبه های گردشگری و کوه پیمایی آن افزوده اند. درکه تهران به نام های درکه ، نیز شناخته می شود.

تفریحگاه درکه کجاست ؟

آدرس : تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل الله، خیابان داوودیان، درکه


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *