موزه های تهران ۲۸ اردیبهشت ماه رایگان است

موزه-تهران |مجله گردشگری سفر دات کام
اشتراک گذاری:

تهران- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت روز موزه ها (۲۸ اردیبهشت ماه) بازدید از پنج موزه تحت اختیار این نهاد برای عموم رایگان است.


پرهام جانفشان روز چهارشنبه به این مطلب اشاره کرد و گفت: پنج موزه از جمله رضا عباسی در خیابان دکتر شریعتی- نرسیده به پل سیدخندان، فرش خیابان کارگر شمالی- تقاطع دکتر فاطمی، آبگینه خیابان سی تیر- قبل از تقاطع جمهوری، نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی شمالی- خ برادران قاعدی- بعد از تقاطع شهید نور محمدی و هنرهای ملی نیز در میدان بهارستان – ساختمان وزارت ارشاد است.

موزه های رایگان در تهران | مجله گردشگری سفر دات کام


به گزارش روابط عمومی میراث تهران, جانفشان به برنامه های هفته میراث فرهنگی و تهرانگردی شبانه در ایام ماه مبارک رمضان در سطح پایتخت اشاره کرد و گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی (۲۸ اردیبهشت ماه) برنامه های متنوعی در دو بخش شهروندی و مخاطب خاص برگزار می‌شود.


مدیرکل میراث استان تهران با بیان اینکه تهرانگردی عصرانه برای عموم شهروندان از روز جهانی موزه تا پایان ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، افزود: موزه ها تبلور تمدن و فرهنگ یک جامعه و ملت‌اند که شناخت درست از آن‌ها باعت توسعه یافتگی خواهد شد، چرا که توسعه پایدار شهری ارتباط مستقیم با حفظ باورها و داشته های فرهنگی گذشتگان دارد.


وی برگزاری نمایشگاه های موضوعی در موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و برگزاری مسابقه عکاسی را از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی عنوان کرد و از عموم شهروندان خواست برای ثبت نام در تورهای رایگان عصرانه نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کنند.

روز جهانی موزه | مجله گردشگری سفر دات کام


مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به برگزاری همایش ‘روز جهانی موزه در استان تهران’ یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت و در سالن اجتماعات بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد: در این هفته ‘نشست اصالت شناسی تکنیک موزائیکی در ساخت آبگینه’، ‘ورک شاپ نقاشی روی سفال’ و’ورک شاب نقاشی روس سفال و شیشه در موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران’، ‘نمایشگاه فرش های ممتاز محرابی در موزه فرش’، ‘نمایشگاه و نشست تخصصی ‘ طب دیروز و امروز ‘ در موزه رضا عباسی’ و ورک شاپ نقاشی پشت شیشه در موزه نقاشی پشت شیشه’ برگزار می‌شوند.


جانفشان تاکید کرد: علاقه مندان می توانند برای شرکت در برنامه های اعلام شده و کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir مراجعه کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا 


اشتراک گذاری:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *