معروف ترین رستوران های تهران از شمال تا جنوب

بهترین رستوران‌های تهران|مجله گردشگری سفر دات کام
اشتراک گذاری:

اگر دیدگاهی صادقانه به موضوع غذا و خوراکی داشته باشیم، یکی از لذت هایی که می شود در تمام طول عمر تجربه کرد، لذت دل پذیر صرف خوراکی و غذای های مختلف و خوشمزه است. اکثر افراد چه در سفرهای خود و چه در محل زندگی اشان تجربه ی رفتن به رستوران های مختلف با دوستان و خانواده خود را در لیست برنامه هایشان قرار می دهند. از آنجا که رستوران های متنوع و بیشماری با همه نوع فرهنگ غذایی یافت می شود پیشنهاد میکنیم تجربه هیجان انگیز رفتن به رستوران های معروف تهران را نیز از دست ندهید.

از دهه سی و چهل و زمانی که کافه نادری، پنتری، پیتزا داوود، شرف الاسلامی و رستوران‌های انگشت‌شمار دیگر، تنها رستوران های تهران بودند، زمان زیادی گذشته است، و اکنون تعداد رستوران‌های پایتخت، چه پروانه‌دار و چه بدون پروانه، آنقدر بیشمار است که آمار دقیقی از تعدادشان وجود ندارد. اگرچه این رستوران های معروف گذشته تهران قدمت پیدا کرده اند و هنوز هم معروف و پرطرفدار هستند.

رستوران های تهران | مجله گردشگری سفر دات کام

بهتر است بگوییم، تعداد رستوران های تهران آنقدر زیاد است که گاهی افراد را سردرگم می‌کند که مهمان کدام یک از این رستوران ها باشد. بنابراین در اینجا تعدادی از معروف ترین رستوران های تهران را از شمال تهران گرفته تا جنوب نوشته و بر اساس نظرسنجی های مردم و کاربران در سایت های مرتبط بررسی کرده ایم.

جستجو و خرید بلیط هواپیما تهران در سفر دات کام

رستوران مسلم

یکی از معروف ترین رستوران های تهران که قدمت خوبی هم دارد رستوران مسلم است.
بدون شک رستوران مسلم در لیست پرطرفدار ترین رستوران های جنوب تهران قرار دارد که از قیمت های مناسبی نیز برخوردار است. رستوران مسلم، از بقیه رستوران‌های بازار جوان تر است، ولی به اندازه رستوران های قدیمی مثل شمشیری و شرف الاسلامی طرفدار دارد. گاهی افراد از آن سر شهر فقط به هوای صرف غذا در رستوران مسلم به بازار تهران می‌آیند تا بعد از خوردن غذای مسلم به قول خودشان به رستگاری برسند!
در مسلم کباب، ماهیچه و همانطور که تابلوی بالای درش نوشته شده است، ته‌چین حرف اول را می‌زنند. ته‌چین مسلم با بقیه ته‌چین‌هایی که خورده‌ایم تفاوت دارد. برشتگی غذا و طعم و بوی قوی زعفران از ویژگی های معروف غذاهای مسلم است. ته چین رستوران مسلم هم با مرغ و هم با گوشت سرو می‌شود.
گاهی آنقدر انبوهی از جمعیت جلوی رستوران مسلم دیده می شود که صف تا سبزه میدان کشیده می شود. اما مطمئن باشید این رستوران ارزش صبر کردن در صف را خواهد داشت.
آدرس: بازار، نبش سبزه میدان ، کوچه حاج رحیم خان،پلاک۴

رستوران مسلم | مجله گردشگری سفر دات کام

رستوران کوبابا

رستوران کوبابا، رستوران متفاوت و شیکی است. رستوران بزرگی که بخشی از میزهایش در فضای داخلی و بخش دیگری در فضای نیمه‌باز قرار دارد و خودتان می توانید بر حسب دلخواهتان انتخاب کنید. دلایلی که باعث معروفیت رستوران کوبابا شده اینها هستند: رستوران کوبابا رستوران بسیار جذابی است، دکور شیک و متفاوتی دارد و برخورد کارکنان بسیار محترمانه است. دوم اینکه منوی کوبابا متنوع است و غذاهای لبنانی و افغانی را  می‌توانید در این رستوران امتحان کنید. همین تنوع فرهنگ غذایی باعث معروفیت رستوران کوبابا شده است.

رستوران کوبابا | مجله گردشگری سفر دات کام

به علاوه پیش غذاهای کوبابا آنقدر متفاوت و کامل است که شاید دلتان نخواهد غذای اصلی میل کنید! حمص، سالاد تبوله، فلافل، سمبوسه و سالاد فتوش این رستوران به عنوان پیش غذا بسیار خوشمزه است. از بین غذاها هم اسکندر افندی، پلوی افغانی، موساکای بادمجان و خورشت بادمجان و قوره می‌تواند انتخابتان باشد. این رستوران صبحانه کامل همراه با سرو قهوه های مختلف نیز دارد.
تنها ایرادی که این رستوران می تواند داشته باشد قیمت‌های بالاست.
آدرس: جردن، خیابان گلخانه، شماره ۲۵۷، طبقه اول

جستجو و رزرو هتل تهران در سفر دات کام

دیزی سرای ایران شهر

دیزی سرای ایرانشهر که فعالیتش را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است، یکی از رستوران‌های خیلی معروف تهران محسوب می شود.
تخصص دیزی سرای ایرانشهر فقط طبخ دیزی است در جایی که فضایی سنتی دارد. دیوارهایش پر از نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای است و فضایی سنتی بر آن حاکم. در دیزی‌سرای ایرانشهر دیزی را در ظروف سنگی برایتان به همراه مخلفات فراوان سرو می کنند. در حقیقت می توانید برای میل یک دیزی جا افتاده و خوشمزه این رستوران را انتخاب کنید.
این رستوران کمی گران است و برای صرف دیزی، کمی باید بیشتر خرج کنید. همچنین این رستوران به وقت صرف ناهار بسیار شلوغ است و بیشتر باید منتظر بمانید.
آدرس: ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک ۵۲

رستوران گشت

با اینکه رستوران گشت، رستوران کوچکی است و مدت زیادی نیست که افتتاح شده است ، اما یکی از بهترین رستوران های تهران است که در جمع‌های دوستانه هم بسیار رستوران مناسبی است. رستوران گشت، رستورانی مدرن تر و بر حسب سلیقه های امروزی است. کیفیت غذاها بالاست و در منویش غذاهای جدید کم نیست.
نام غذاها نیز در گشت جالب و هیجان‌انگیز است، طوری که نظرتان برای امتحان کردن غذاهای جدید جلب می شود. گشت غذاهای سنتی و اصیل ایرانی نیز دارد که اسم‌های جالبی دارند. مثلا اسم یکی از غذاها اورامان است یا اسم یکی دیگر میانکاله، آبادان، ماسال و هنگام.

به غیر از این ها ، بقیه غذاها همگی اصیل اند. مانند هویر که ماهی قزل‌آلای کبابی شکم‌پر است یا هلیله که قلیه میگوی است، کته مایان که کباب راسته گوسفندی و برنج کته است و کاله جوش.
پخت غذاها هم در اینجا متفاوت است. بعضی از غذاها کبابی هستند، برخی دیگر در ظروف چدن درست می‌شوند و برخی دیگر در تنور و تابه.
در گشت ساندویچ‌های خوشمزه‌ای هم می‌توان میل کرد. برای مثال همبرگر کالبر و ساندویچ میانکاله ساندویچ های معروف گشت است.
متوسط قیمت‌های این رستوران چندان بالا نیست، ولی قیمت‌های نوشته شده در منو با آنچه در فاکتور می‌آید، گاهی زمین تا آسمان فرق می‌کند!
آدرس: جردن، بین گلشهر و ناهید شرقی، کوچه گلفام، مجتمع تجاری امیر

جستجو و خرید بلیط اتوبوس تهران در سفر دات کام

رستوران خیمه

رستوران خیمه نیاوران از رستوران های خوب تهران است.
رستوران خیمه نیاوران یکی از رستوران هایی است که موقعیت مکانی خیلی خوبی دارد. فضای باز و شیک رستوران خیمه معروفیتش را دو چندان کرده است. غذاهای گریل این رستوران و سیب زمینی های با کیفیت این رستوران را حتما امتحان کنید. با این حال این رستوران کماکان با بهترین رستوران تهران فاصله زیادی دارد.

رستوران خیمه | مجله گردشگری سفر دات کام

رستوران گیلانه

از آنجایی که غذا های محلی نیز طرفداران زیادی دارد، غذای شمالی یکی از بهترین و معروف ترین غذا های محلی به شمار می رود. از کباب ترش گرفته همراه با میرزاقاسمی و دیگر غذا های معروف شمالی در این رستوران سنتی و شیک سرو می شود. غذاها کیفیت بسیار خوبی دارند و با توجه به مکان و سرویس و کیفیت غذا قیمت مناسب تری از بقیه رستوران های تهران دارند. در ضمن محیط داخل این رستوران تهران خیلی زیبا ساخته شده است. همه این فاکتورها باعث تبدیل شدن رستوران گیلانه به یکی از رستوران های خوب تهران شده است.
این رستوران دو شعبه دارد:جردن، بلوار صبا/ الهیه

رستوران گیلانه تهران | مجله گردشگری سفر دات کام

رستوران کاساب

در دوره ای هستیم که رستوران های معروف تهران قطعا قیمت بالایی دارند. رستوران کاساب شعبه ای از رستوران های زنجیره ای ترکیه ای است که استیک های معروف و همبرگر های لذیذی دارد. این رستوران با توجه به اینکه بسیار شیک طراحی شده است، در میان گران ترین رستوران ها و شیک ترین رستوران های تهران جای می گیرد. رستوران کاساب در حال حاضر یکی از معروف ترین رستوران های تهران است.

از دیگر معروف ترین رستوران های تهران که طرفداران زیادی هم دارد:

  • رستوران شاندیز. آدرس: بلوار آفریقا(جردن)، بلوار صبا
  • رستوران نایب. آدرس: دارای چندین شعبه در تهران از جمله روبه روی پارک ساعی. دیگر شعبه های این رستوران: خیابان آبان جنوبی، پایین تر از ورشو
  • رستوران البرز. آدرس: سهروردی شمالی، بالاتر از چهارراه شهید بهشتی، نبش کوچه نیکوقدم
  • رستوران شرف الاسلامی. آدرس: بازار تهران
  • رستوران نوید. آدرس: خیابان آپادانا

با این نکات سفر ارزانی داشته باشید


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *