معرفی فرودگاه های آنتالیا

antalya airportمعرفی فرودگاه های آنتایا|سفر دات کام
اشتراک گذاری:

فرودگاه آنتالیا یکی از سه فرودگاه پرتردد ترکیه و یکی از شلوغ ترین پایانه های اروپا است. آنتالیا به واسطه ی طبیعت زیبا و هتل های درجه یک و عالی آن به یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری مردم ایران و اروپا تبدیل گشته است.

اسم فرودگاه آنتالیا

در آنتالیا دو فرودگاه مهم و بین المللی فعالیت می کند، یکی از آن ها همان فرودگاه آنتالیا است. اسم فرودگاه آنتالیا در زبان ترکی استابولی به Antalya Havalimanı شناخته می شود، که نامی آشنا برای مسافرین آنتالیا است. فرودگاه آنتالیا در فاصله ی ۱۰ کیلومتری مرکز شهر آنتالیا در بخش شمال شرقی این شهر قرار گرفته است.

نزدیکی این فرودگاه تا مرکز شهر آنتالیا موجب شده که فرودگاه آنتالیا به مهمترین پایانه هوایی آنتالیا تبدیل شود. هرچند که فرودگاه آنتالیا تنها پایانه هوایی آنتالیا نیست. ضمنا فرودگاه آنتالیا که از سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است و امروزه با داشتن سه پایانه (یکی داخلی و دوتا خارجی) به پرتردد ترین فرودگاه غرب ترکیه تبدیل گشته است.

حتما بخوانید : راهنمای سفر به آنتالیا

فاصله فرودگاه آنتالیا تا کمر حدودا ۴۵ دقیقه است که این مزیت یکی دیگر از امتیازات فرودگاه بین المللی آنتالیا به حساب می آید. اما فرودگاه دیگری نیز با اسم فرودگاه اسپارتا آنتالیا در آنتالیا فعالیت می کند. بنابراین تعداد فرودگاه آنتالیا بیش از یک فرودگاه بین المللی است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

فرودگاه اسپارتا آنتالیا

فرودگاه اسپارتا آنتالیا | سفر دات کام

فرودگاه اسپارتا آنتالیا از فرودگاه آنتالیا قدیمی تر و با سابقه تر است. فرودگاه اسپارتا از سال ۱۹۹۷ آغاز به کار نمود و با پروازهای بین المللی زیاد به شهرت رسید. با توجه به فاصله زیاد این فرودگاه تا مرکز آنتالیا بسیاری از هتل ها ترجیح می دهند که ترانسفر رایگانی برای این فرودگاه نداشته باشند. چراکه فرودگاه اسپارتا آنتالیا در فاصله ۱۴۰ کیلومتری از آنتالیا در جنوب شرقی این شهر واقع شده است.

فاصله زیاد از آنتالیا موجب شده که مسافرین این فرودگاه زیاد نباشند. به دلیل مسائل سیاسی بسیاری از پروازهای داخلی ایران به آنتالیا در فرودگاه اسپارتا آنتالیا به زمین می نشیند،از طرفی این پروازها دارای قیمتی مناسب تر و هزینه های کمتری است.

بهترین هتل های ۵ ستاره uall آنتالیا

به همین دلیل اسم فرودگاه اسپارتا آنتالیا برای مسافرین ایرانی نامی آشنا است.فرودگاه اسپارتا آنتالیا شاید به نزدیکی فرودگاه آنتالیا نباشد، ولی باز هم به عنوان فرودگاه نزدیک آنتالیا شناخته می شود. فرودگاه بین المللی که در بیشتر اوقات سال فعال است.

حمل و نقل از فرودگاه تا آنتالیا

سیستم حمل و نقل در شهر آنتالیا سیستم قوی و به روزی است. شما در هر زمانی و هر کجا که باشید قادر خواهید بود که با سیستم های مدرن حمل و نقل زمینی به مکان های مختلف آنتالیا دسترسی پیدا کنید.

فرودگاه آنتالیا از این جهت نسبت به فرودگاه اسپارتا آنتالیا دارای برتری است. این فرودگاه یعنی فرودگاه آنتالیا از طریق خط ۶۰۰ اتوبوس به شهر آنتالیا وصل شده است و هر ۳۰ دقیقه یک اتوبوس به مقصد آنتالیا حرکت می کند، از آنجا هم تا سواحل آنتالیا خط ویژه اتوبوس رانی فعالیت می کند.

شما با همین سیستم حمل و نقل، راحت و سریع می توانید به مراکز خرید آنتالیا دسترسی پیدا نمایید. از فرودگاه اسپارتا تا مرکز شهر آنتالیا در حدود ۳ ساعت رانندگی است. البته با تماشای مناظر زیبای آنتالیا این مدت زمان سریع سپری خواهد شد. حمل و نقل از فرودگاه اسپارتا تا آنتالیا با تاکسی و اتوبوس میسر است.

معرفی فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا از سال ۱۹۹۸ آغاز به کار نمود. این فرودگاه که در فاصله ی۱۳ کیلومتری از شمال شرق آنتالیا واقع شده است به عنوان فرودگاه اصلی این شهر شناخته می شود. از ایران نیز مستقیما پروازهایی برای فرودگاه آنتالیا علی الخصوص در فصل تابستان پیش بینی شده است. از ایران دو پرواز عادی به سمت آنتالیا وجود دارد.

یکی از فرودگاه تبریز با پروازهای کرندون ایرلاینز است و دیگری از فرودگاه امام تهران با پروازهای معراج. پروازهای چارتری زیادی نیز علی الخصوص در فصل تابستان به سمت آنتالیا در حرکت است. تیلویند ایرلاینز از دوپایانه تبریز و فرودگاه امام تهران و انور ایر از فرودگاه تبریز از دو گروه پرواز چارتری به حساب می آیند.

بیشتر بخوانید : معرفی فرودگاه جدید بین المللی استانبول

معرفی فرودگاه شهر های اطراف آنتالیا

آنتالیا در مجاورت چند شهر قرار گرفته است که از مهمترین آنها شهر آدانا و دنیزلی است. دو فرودگاه آدانا و دنیزلی از فرودگاه های مهمی هستند که امکان دسترسی به شهر آنتالیا را فراهم می آورند. هر دو این شهرها از مراکز دیدنی و توریستی ترکیه محسوب می گردند و سفر به آن ها به لذت گشت و گذار شما در ترکیه اضافه خواهد کرد.

فرودگاه دنیزلی

فرودگاه دنیزلی یکی از بهترین و مجهزترین فرودگاه های اطراف آنتالیا به حساب می آید. شاید از روی نقشه فرودگاه اسپارتا به آنتالیا نزدیک تر به نظر آید ولی به واسطه اتوبان و جاده های خوب بین آنتالیا و دنیزلی این فرودگاه در بین بهترین و نزدیک ترین فرودگاه های آنتالیا قرار گرفته است. فرودگاه دنیزلی با کد اختصاصی DNZ یک فرودگاه نظامی است که امکان دسترسی برای عموم را فراهم نموده است.

سفر به ترکیه و اقامت یک روزه در دنیزلی این امکان را می دهد که ضمن اینکه سفر راحت تری را برای ترکیه برنامه ریزی خواهید کرد، از شهر زیبای دنیزلی با چشمه های آب گرم فوق العاده آن نیز بازدید نمایید.

دنیزلی در صادرات پارچه حرف اول را می زند، این رو خیلی از ایرانیان از طریق پروازهای تهران به دنیزلی ابتدا عازم این شهر تاریخی و باستانی می شوند. امنیت بالای جاده بین دنیزلی و آنتالیا موجب شده که تور آنتالیا از این شهر به طور دائم برقرار باشد.

فرودگاه آدانا

فرودگاه آدانا و یا فرودگاه شاکیرپاشا آدانا یکی از فرودگاه های بین المللی ترکیه محسوب می شود که امکان دسترسی به شهر آنتالیا را فراهم آورده است. آدانا شهری قدیمی و با سابقه تاریخی است.انتخاب فرودگاه آدانا برای آن دسته از مسافرینی که قصد بازدید از شهرهای قدیمی و کهن ترکیه را دارند، انتخاب بسیار مناسبی محسوب می شود.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *