معرفی فرودگاه بین المللی دبی

dubai airport-معرفی فرودگاه بین المللی دبی|سفر دات کام
اشتراک گذاری:

اگر قصد سفر به دبی و یا به عبارتی امارات متحده عربی داشته باشید قطعا فرودگاه بین المللی دبی که پر رفت و آمد ترین فرودگاه جهان بر اساس جابه جایی مسافران بین المللی است، دیداری خواهید کرد.

امارات متحده عربی علاوه بر فرودگاه دبی، فرودگاه های دیگری نیز در سایر شهرهایش دارد اما این فرودگاه نخستین فرودگاه پرتردد امارات و سومین فرودگاه جهان بر پایه شمار مسافر و نیز ششمین فرودگاه پرتردد بر پایه جابه جایی بار است. و جالبتر اینکه هواپیماهای شرکت ایرباس بیشترین فعالیت را در این فرودگاه دارد.

فرودگاه بین المللی دبی با مساحتی بالغ بر ۲۹۰۰ هکتار در شهرک اتمرهود در ۲.۵ مایل دریایی شرق دبی واقع است و قطب اصلی شرکت هواپیمایی امارات و فلای دبی است. قطب هواپیمایی امارات بزرگترین قطب خاورمیانه است که در حال حاضر به ۵۰ درصد همه پرواز های این فرودگاه خدمت رسانی میکند. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی فلای دبی با داشتن پروازهای ارزان قیمت یکی از پرطرفدار ترین شرکت های هواپیمایی است که حدود ۱۰درصد رفت و آمد مسافران این فرودگاه را برعهده دارد.

فرودگاه دبی دارای ۳ ترمینال با ظرفیت مجموعا ۷۵ میلیون مسافر در سال دارد. ۳ ترمینال این فرودگاه دومین سازه بزرگ جهان را از نظر ساخت بوده و بزرگترین ترمینال فرودگاه در جهان میباشد.

حتما بخوانید : بهترین زمان سفر به دبی

اگر مسیرتان به این فرودگاه لوکس و بزرگ افتاد، مطمئن باشید با تردد جمعیت بسیار شلوغی از انواع کشورها مواجه خواهید شد. چرا که هر هفته بیش از ۸۰ هزار پرواز توسط ۱۴۰۰ شرکت هواپیمایی به بیش از ۲۷۰ مقصد جهان در ۶ قاره انجام میشود.

شرکت های پروازی و ایرلاین های فعال در فرودگاه بین المللی دبی


فرودگاه های بین المللی دبی به نام یاتای (DXB) و ایکائو (OMDB) از فرودگاه های اصلی شهردبی در کشور امارات متحده عربی است و به تبع آن شرکت های هواپیمایی متنوع و زیادی به مقصد کشورهای مختلف جهان در فعالیت و خدمت رسانی است.

از مهمترین ایرلاین های فعال این فرودگاه میتوان فلای دبی، امارات، آئوروفلوت، هواپیمایی الجزایر، ایرآستانه، ایربلو، ایرکانادا، ایرچاینا، ایزوانس، ایرایرانیا، اریانا، اذربایجان ایرلاینز، کاسپین، شرقی و جنوبی چین، هواپیمایی مصر، فن ایر، اریترین ایرلاینز، ایران ایر، آسمان و قشم، ترکیش ایرلاینز و… اشاره کرد.

حتما بخوانید: کرایه خودرو بدون راننده

شما میتوانید از مبدا فرودگاه بین المللی امام خمینی با شرکت هواپیمایی ایران ایر و آسمان به فرودگاه بین المللی دبی سفر کنید. همچنین شرکت هواپیمایی قشم از مبدا جزیره قشم و شرکت هواپیمایی کاسپین از تبریز مسیر هوایی به مقصد شهر دبی به فرودگاه بین المللی دبی را فراهم کرده است.

خدمات و امکانات فرودگاه دبی

زمانی که تور دبی یا هر تور خارجی دیگری را انتخاب میکنید ممکن است مجبور شوید ساعات زیادی را در فرودگاه سپری کنید به همین جهت حائز اهمیت است بدانید که شرایط فرودگاه مقصد برای سپری کردن وقتتان چگونه بوده و چه خدماتی در اختیارتان قرار میدهد.خدمات فرودگاه بین المللی دبی نسبت به فرودگاه های دیگر جهان واقعا کامل و لوکس بسان شهری با امکانات عالی و مناسب میباشد .

 خدمات و امکانات فرودگاه دبی | مجله سفر دات کام

بخشی از خدماتی که ممکن است مسافرین بخواهند در سفرهای کاری از آن خدمات برخوردار شوند، وجود مرکز بازرگانی، اتاق های جلسه در هتل بین المللی دبی که در محوطه فرودگاه قرار دارد، میباشند.

بیشتر بخوانید : معرفی فرودگاه جدید بین المللی استانبول

در بخش ورودی ترمینال ۱ و در همان طبقه ای که هتل قرار دارد و همچنین در ترمینال ۳ در محوطه گیت A و B اتاق های جلسه موجود بوده و همچنین و خدمات منشی، فتوکپی، دسترسی به وای فای رایگان و پرسرعت، فکس، کنفرانس صوتی و تصویری فراهم شده است.

سالن های متعدد غذاخوری در فرودگاه بین المللی دبی

سالن خروجی ترمینال ۱ بیشتر از ۲۵ رستوران گرفته و فوت کورت ها نیز بین گیت ۱۱۳ و ۱۱۵ واقع شده اند.
ترمینال ۲ فودکورت ها و کافی شاپ های متنوع تری دارد که بیشتر آنها برند بوده و از شهرت جهانی برخوردارند.

رابینز، کوستا، مک دونالد، استارباکس، نستله تال هاوس، مسترشف و حاتم از جمله این برندهای معروف میباشند که خوراکی و غذاهای متنوعی را سرو میکنند. در ترمینال ۳ نیز کافی شاپ کوستا، فست فود برگرکینگ، رستوران هندی روپیه روم، گریل لبنانی از جمله مکان های سرو نوشیدنی های سرد و گرم و غذا هستند.

خرید در فرودگاه دبی

 خرید در فرودگاه دبی | مجله سفر دات کام

خرید در فرودگاه دبی یکی از مشغولیت های لذت بخش هنگام انتظار برای پرواز است. چراکه فری شاپ های بسیار متنوع و لوکس که ۲۴ ساعته فعال هستند، در سالن خروجی و بخشی از سالن ورودی واقع شده اند. انواع محصولات آرایشی، عطر،زیورالات و وسایل الکترونیکی با برندهای مختلف در این فری شاپ ها عرضه میشوند. در ۲۰ ام دسامبر تخفیفات ویژه و فوق العاده ای در فری شاپ ها ارائه میشوند که اگر شما مسافر خوش شانسی باشید و در این تاریخ مسیرتان به این فرودگاه برخورد کرده باشد میتوانید از این تخفیفات استفاده کنید.

حتما بخوانید : رزرو هتل در دبی از ایران

علاوه بر این اگر شما جزو آن دسته از مسافرانی هستید که تجربه های متفاوت تری را دوست دارید میتوانید از سالن ورزشی، جکوزی، سونا، استخر هتل فرودگاه بین المللی دبی بهره مند شوید. برای این کار ، لازم است درهر گیت به پذیرش هتل رفته و وقت را هماهنگ کنید و از اقامت کوتاه خود در فرودگاه دبی لذت ببرید.

امکانات فرودگاه بین المللی دبی| مجله سفر دات کام

همچنین میتوانید با پرداخت هزینه ی اندک در سالن های استراحت موجود در هر ترمینال این فرودگاه به استراحت بپردازید. سالن های استراحت لوکس در ترمینال ۱، سالن اسکای در ترمینال ۲، سالن ایرکانادا و ایرفرانس و امارات در ترمینال ۲، فرست کلاس و بیزینس کلاس اتحاد در ترمینال ۲، اختصاصی لوفت هانزا از جمله سالن های استراحت موجود میباشند.

بیشتر بخوانید : بهترین هتل های دبی از دید مسافران

هتل موجود در فرودگاه دبی یکی دیگر از خدمات عالی برای مسافران است. زمانی که شما برای توقف موقتی و کوتاه مدت در فرودگاه داشتید میتوانید از امکانات این هتل استفاده کنید. محوطه فری شاپ، دفتر پست و تبادل ارز، خودپرداز و بانک از جمله خدمات هتل فرودگاه بین المللی دبی است.

هتل فرودگاه بین المللی دبی | مجله سفر دات کام

علاوه بر این شما برای تبدیل ارز مورد نیاز خود نیازی نیست به صرافی های شهر مراجعه کنید چرا که بانک های محلی و بین المللی در این فرودگاه شعباتی دارند و دفتر تبادل ارز همه روزه و در همه ساعات در حال فعالیت میباشند. فرودگاه بین المللی دبی علاوه بر این خدمات نگه داری کودک، زمین بازی بین گیت های b7 و b8 برای کودکان در نظر گرفته است. در کنار این تسهیلات ،خدمات پزشکی، سالن های نماز و وضوخانه، سالن سیگار موجود در هر سه ترمینال نیز از خدمات دیگر فرودگاه دبی میباشد.

بیشتر بخوانید : معرفی فرودگاه بین المللی امام خمینی

دسترسی به فرودگاه بین المللی دبی

برای جابه جایی های درون شهری در دبی دوراه پیش رو دارید. یا با استفاده از مترو به فرودگاه دبی عزیمت میکنید و یا از تاکسی های موجود بهره مند میشوید. لازم به ذکر است که ساعت کار مترو دبی از ۶.۵ صبح تا ساعت ۱۱.۵ شب است که دارای دو خط است . خط قرمز و سبز که خط قرمز ۵۲ کیلومتر طول و ۲۹ ایستگاه در منطقه راشدیه در شرق دبی واقع است که به نقطه جبل علی در غرب متصل میشود. این خط بخش روگذر و زیرزمینی داشته و برای دسترسی به مراکز خرید و فرودگاه دبی میتوانید از این خط استفاده کنید.

ایستگاه های ترمینال ۱ و ۳ فرودگاه دبی در همین خط قرمز قرار دارند. شاید مطلع باشیدکه کرایه تاکسی در دبی گران است. تنها هزینه ورود و سوارشدن به تاکسی ۳ درهم است.البته تاکسی های کم رنگ از بقیه تاکسی ها ارزان ترمیباشند. تاکسی اینترنتی از قبیل اوبر و کریم همانند سرویس های اسنپ و تپسی نیز در دبی موجود است که هزینه کمتری را در مقایسه با تاکسی های عمومی موجود در شهر را دارند.


اشتراک گذاری:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *