مزایای سفر با اتوبوس

bus travel | safar.com mag
اشتراک گذاری:

بانزدیک شدن به زمان نوروز ۹۹و بازار داغ سفر با اتوبوس و رزرواسیون بلیط اتوبوس مسافرانی که قصد دارند برای سفرهای خود از اتوبوس استفاده کنند به دنبال این هستند که هرچه زودتر رزرو بلیط اتوبوس خود را انجام دهند .افزایش تعداد اتوبوس ها ومدرن شدن ناوگان حمل ونقل عمومی باعث شده است که اقبال عمومی برای استفاده از اتوبوس های برون شهری برای سفرها بیشتر شود برای شناخت بیشتر انواع اتوبوس های موجود و بررسی امکانات هرکدام این مطلب را تا پایان بخوانید.

انواع اتوبوس

اتوبوس های برون شهری ناوگان حمل و نقل عمومی به دو دسته ساده و VIP تقسیم می شوند. دسته ساده را اتوبوس های ۴۲، ۴۴ و ۴۶ صندلی تشکیل می دهند و فضای کمتری برای راحتی مسافران دارند. اتوبوس های VIP اما ۲۳، ۲۴، ۲۵ و ۳۰ صندلی هستند و عموما با نام اتوبوس تخت شو نامیده می شوند. درست است که هزینه سفر با اتوبوس های vip نسبت به اتوبوس های معمولی بیشتر است اما راحتی بیشتری نسبت به اتوبوس های دیگر دارند زیرا فضای بیشتری برای مسافران فراهم است.

امکانات اتوبوس های برون شهری

امکانات اتوبوس برون شهری|مجله سفردات کام

اتوبوس های برون شهری بسته به نوع خود و شرکت سازنده آن می توانند امکانات متفاوت و مختلفی را داشته باشند. بسته های پذیرایی، تهویه مناسب، سیستم سرمایش و گرمایش، وای فای و اینترنت همراه درون اتوبوس، پخش فیلم به شکل همگانی و یا در اتوبوس های مانیتور دار هر مسافر می تواند از پخش موسیقی، دیدن فیلم و کارتون و بازی استفاده کند.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی بلیط اتوبوس چگونه است؟

مزایای استفاده از اتوبوس

مزایای استفاده از اتوبوس|مجله سفر دات کام

استفاده از اتوبوس سختی های سفر با خودرو شخصی و رانندگی طولانی را از دوش مسافران بر می دارد. از آن گذشته به دلیل آن که قیمت بلیط اتوبوس کم تر از بلیط های قطار و هواپیما است و هزینه سوخت اتوموبیل شخصی نیز بالا است، استفاده از اتوبوس برای خانواده های پر جمعیت به صرفه تر است. سفر با اتوبوس نسبت به سفر با خودرو شخصی امنیت بیشتری دارد زیرا تعداد راننده های اتوبوس در مسیر های طولانی بیشتر از یک راننده است و هر چند ساعت یک بار راننده ها جا به جا شده تا تازه نفس و بدون خستگی به مسیر خود ادامه دهند. تعداد مسافرانی که هر اتوبوس می تواند جا به جا کند بیشتر از خودرو های شخصی است در نتیجه سفر با اتوبوس این تعداد مسافر در مقایسه با سفر با خودرو شخصی آلودگی کمتری در هوا تولید می کند.

بیشتر بخوانید : سفر به مشهد با اتوبوس

نکات مهم در استفاده از اتوبوس ها

وسایل مورد نیاز سفر با اتوبوس| مجله سفر دات کام

قبل از سوار شدن به اتوبوس وسایل خود را به دو دسته داخل اتوبوس و صندوق تقسیم کنید. آن وسایلی که نیاز ندارید را به صندوق اتوبوس بسپارید و آن هایی که در طول سفر به آن نیاز داریدرا همراه خود داخل اتوبوس ببرید.
علاوه بر آن نام خود را بر روی چمدان هایتان بنویسید تا در صورت مشابه بودن با سایر چمدان های موجود در صندوق اتوبوس به اشتباه با مسافر دیگر نرود.
برای خود پتو و یا بالشت مسافرتی تهیه کنید و آن را همراه خود داشته باشید.

حتما بخوانید : از تهران تا تفلیس با اتوبوس چند ساعت راهه؟

درست است که تمامی اتوبوس ها به سیستم های تهویه و سرمایش و گرمایش مجهز هستند اما ممکن است شما بنا به عادت خودتان نیاز به این وسایل داشته باشید.
اتوبوس ها در مراکز فروش مواد غذایی و رستوران ها بین راهی جهت استراحت ، خوردن غذا و استفاده از سرویس بهداشتی توقف می کنند .پیشنهاد می شود در طول سفر از غذاهای کم چرب وسبک استفاده کنید تا دچار حالت تهوع نشوید.
وسایل بهداشتی و شخصی مورد نیازتان مانند شانه و دستمال کاغذی را همراه خود در کیف دستی خود داشته باشید تا در طول زمان سفر با اتوبوس راحت و آسوده باشید.

رزرو بلیط اتوبوس

در گذشته یکی از مشکلاتی که مسافران را آزار میداد، تهیه بلیط اتوبوس مقصد مورد نظر در شهر محل سکونت افراد بود،که این موضوع باعث می شد مسافران برای تهیه بلیط اتوبوس به شهرهای مجاور بروند . برای مثال اگر در شهر خود نمی توانستید در ساعت مورد نظرتان اتوبوسی را پیدا کنید باید به شهری دیگر می رفتید تا از بودن اتوبوس و تهیه بلیط اطمینان حاصل کنید. اما امروزه با پیشرفت تلکنولوژی و گسترش سایت های فروش آنلاین بلیط اتوبوس، می توانید عمل رزرواسیون آنلاین بلیط اتوبوس را به راحتی و سرعت برای هر مبدا و مقصدی انجام دهید.

از تهران به استانبول با اتوبوس چند ساعته؟

بلیط اتوبوس vip

در حال حاضر تقریبا برای هر مسیری در ایران، هم بلیط اتوبوس ارزان قیمت و عادی وجود دارد و هم بلیط اتوبوس VIP. قیمت بلیط های VIP به علت امکاناتی مثل صندلی تخت شو،وعده غذایی ،مانیتور شخصی و تهویه مطبوع گران تر از اتوبوس های معمولی است و مسافران این اتوبوس ها هزینه راحتی و آسایش خود را می پردازند. برای تهیه بلیط اتوبوس VIP می توانید به سایت سفر دات کام مراجعه کنید.

سفر با اتوبوس در نوروز ۹۸

سفر با اتوبوس در نوروز| مجله سفر دات کام

تعطیلات نوروز ۹۹ فرصت خوبی برای سفر و بازدید از مکان ها و شهر های جدید است. همان طور که گفتیم یکی از بهترین روش ها برای انجام سفر می تواند سفر با اتوبوس است .خوشبختانه در سالهای گذشته با افزایش شرکت های مسافربری تعداد اتوبوس ها وکیفیت خدمات بسیار بالا رفته است .

برای رزرواسیون آنلاین بلیط اتوبوس برای تعطیلات نوروز ۹۹ هم کافیست کمی زودتر اقدام به این کار کنید تا خیالتان را از بابت تهیه بلیط اتوبوس راحت شود.
با رزرواسیون آنلاین بلیط اتوبوس در هر لحظه می توانید با انتخاب مبدا ومقصد وتاریخ حرکت خود انواع اتوبوس های موجود در آن مسیر را بببینید ،صندلی خود را انتخاب کنید وسپس با پرداخت آنلاین هزینه بلیط خود را پرداخت نمایید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *