مراحل سوار شدن به هواپیما در سفر با هواپیما

مراحل سفر با هواپیما از خرید بلیط تا سوار شدن به هواپیما| سفر دات کام
اشتراک گذاری:

بر خلاف سفر کردن با سایر وسایل نقلیه، سفر با هواپیما دارای تشریفاتی نسبتا طولانی و زمان بری است لذا نیاز است قبل از سوار شدن به هواپیما زمان لازم برای انجام آن را در نظر گرفت. از آنجایی که اغلب، فرودگاه ها مکان هایی شلوغ و پر ازدحام هستند، گاهی افراد با تجربه نیز در طی کردن مراحل سفر با هواپیما از خرید بلیط تا سوار شدن به هواپیما ممکن است دچار مشکل شوند و بعلت تعلل در انجام مراحل مختلف از پرواز خود جا بمانند. برای کاهش نگرانی و آشنایی کامل شما مراحل سفر با هواپیما از خرید بلیط تا سوار شدن به هواپیما را با هم مرور می کنیم.

پرواز

پرواز امروزه به رایج ترین نوع حمل و نقل تبدیل شده است و با استفاده از آن می توان مسافت طولانی را در زمان کوتاهی طی نمود علاوه بر آن می توان به سرعت زیاد جابجایی، آرامش و آسایش مسافران در طی پرواز به عنوان دیگر دلایل انتخاب این نوع حمل و نقل  توسط مسافران اشاره نمود. با همه این ویژگی ها، اما هنوز هم هستند افرادی که به علت ترس از ارتفاع و سقوط کردن، پرواز را برای جابجایی و سفر خود انتخاب نمی کنند. برخی نیز بنا بر دلایلی چون تشریفات و مراحل پیچیده آن یا هزینه پرواز از بکارگیری این نوع حمل و نقل آسان اجتناب می کنند.

حتما بخوانید : چه داروهایی در سفر با هواپیما ممنوع است؟

سفر با هواپیما/بلیط هواپیما

بر خلاف سفر با اتومبیل شخصی که سفر برای شما از خانه تان آغاز می شود برای سفر با هواپیما شما نیاز دارید که قبل از سفر بلیط هواپیما تهیه نمائید. امروزه از طرق مختلفی می توانید بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید. می توانید برای سفر با هواپیما مستقیما در دفاتر آژانس هوایی حضور پیدا کنید یا بلیط هواپیمای خود را از طریق آنلاین و وب سایت های معتبری چون سفر دات کام تهیه نمائید. که اغلب افراد امروزه به دلیل مشغله فراوان ترجیح می دهند با استفاده از خرید آنلاین بلیط هواپیمای خود را رزرو نمایند. برای سفر با هواپیما، بلیط هواپیمای خود را می توانید از طریق پرواز چارتری یا پرواز سیستمی خریداری نمائید.

سفر خارجی

سفر با هواپیما به دو بخش تقسیم می شود. سفر داخلی و سفر خارجی. در سفر خارجی بایستی به نکات متفاوت تری نسبت به سفر داخلی توجه نمود و آگاهی داشت تا برای سفر خارجی دچار مشکل نشوید. از جمله تفاوت ها داشتن پاسپورت است که فرد بایستی قبل از هر سفر خارجی خود،  و سوار شدن به هواپیما آن را چک نموده تا از اعتبار آن اطمینان حاصل نماید. در سفر خارجی بایستی تقریبا سه ساعت قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه حضور یابید. در اغلب سفرهای خارجی مسافران برای سفر خود به هواپیما رجوع می کنند.

فرودگاه

سفر با هواپیما از خرید بلیط تا سوار شدن به هواپیما| سفر دات کامم

فرودگاه مکانی است که همواره مملو از جمعیت در حال انتظار است. افراد در حال انتظاری که برای سفر به مکانی دیگر در فرودگاه حاضر شده اند، منتظرانی که در انتظار رسیدن مسافران خود یا در حال بدرقه آن ها هستند و مجموعه پرسنل و کارکنان فرودگاه که فرایند سفر با هواپیما را برای مسافران تسهیل می نمایند. در طی کردن مراحل مختلف قبل از سوار شدن به هواپیما شلوغی های فرودگاه را همیشه بایستی در نظر گرفت تا مبادا بعلت ترافیک موجود از پرواز جا بمانید.

مراحل سفر سفر با هواپیما

در سفر با هواپیما باید مراحل سفر را بر اساس روند مشخص شده طی نمود. بنابراین پس از ورود به فرودگاه و رفتن در سالن اصلی با مشاهده صف مسافران چمدان به دست برای تحویل چمدان خود شما نیز وارد صف شوید و چمدان خود را تحویل دهید و خودتان نیز از گیت بازرسی عبور کنید.

دریافت کارت پرواز

دریافت کارت پرواز | سفر دات کام

 اولین مرحله از مراحل سفر چک این یا دریافت کارت پرواز است. پس از ورود به سالن با استفاده از اطلاعات درج شده در تابلو یا از باجه های اطلاعات موجود در سالن شماره گیت خود را پیدا نموده و به آن رجوع کنید.

گیت / تحویل بار …

دومین مرحله از مراحل سفر تحویل بار در گیت بار است. در صورتی که تنها یک کیف دستی دارید می توانید آن را با خود به داخل هواپیما ببرید. اما در غیر اینصورت بار خود را در بخش گیت بار تحویل داده که برچسبی پس از بررسی کارت پرواز و پاسپورت شما بر روی چمدان شما چسبانده می شود که بهتر است تا انتهای سفر حفظ شود. در صورت اضافه بار باید هزینه آن را نیز پرداخت نمائید.

پیدا کردن گیت پرواز

پیدا کردن گیت پرواز | سفر دات کام

سومین مرحله از مراحل سفر پیدا کردن گیت پرواز با استفاده از کارت پرواز و اطلاعات مندرج در آن و همچنین تابلوهای موجود در سالن است. دقت کنید بدون اتلاف وقت گیت خود را پیدا نموده تا از سفر جا نمانید.

سالن انتظار گیت

سالن انتظار گیت | سفر دات کام

چهارمین مرحله از مراحل سفر منتظر ماندن در سالن انتظار گیت است. در این موقعیت شما می توانید به کارهای شخصی خود مانند کار با اینترنت، خوردن، خوابیدن کوتاه مدت در صورت وجود زمان کافی، استفاده از سرویس بهداشتی و غیره بپردازید. زیرا در این مرحله تمام روند لازم قبل از سوار شدن را به پایان رسانده اید.

سوار شدن به هواپیما

پنجمین مرحله از مراحل سفر سوار شدن به هواپیما است. زمانی که شماره گیت پروازتان را از بلندگو شنیدید یعنی گیت پرواز شما باز شده و شما می توانید به مرحله سوار شدن به هواپیما وارد شوید. پاسپورت و کارت پرواز خود را آماده و در دسترس داشته باشید. پس از عبور از گیت پرواز به راهرویی وارد می شوید که به هواپیما ختم می گردد. با تبریک شما مراحل سوار شدن به هواپیما را طی نموده و می توانید با توجه به شماره مندرج در بلیط خود در صندلی خود قرار گیرید و سفر خود را به پایان برسانید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *