فستیوال های خرید هیجان انگیز استانبول را از دست ندهید

فستیوال های خرید هیجان انگیز استانبول را از دست ندهید| مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

اکثر ما در طول سفر بخصوص سفر های خارجی، خرید کردن از فروشگاه ها و مراکز خرید مختلف را یکی از لذت بخش ترین سرگرمی ها می‌دانیم البته تا زمانی که بتوانیم هزینه های سنگین خرید مان را به عهده گرفته و یا تخفیفات خوبی از مغازه ها بگیریم.
فستیوال های تخفیف در اکثر کشورهای جهان همه ساله بمنظور جذب گردشگران توریستی و همچنین ارائه اجناس جدید خود، برگزار میشوند.
یکی از بزرگترین و هیجان انگیزترین این فستیوال ها فستیوال خرید استانبول است.

معرفی فستیوال خرید استانبول

فستیوال خرید استانبول اغلب یک سالن خرید سالانه است که در استانبول ترکیه برگزار می شود. در سال ۲۰۱۱، شهر استانبول ماموریت جشنواره برای خرید و فروش، فرهنگ و سرگرمی را به عهده گرفت.

در طول جشنواره که ۴۰ روز و ۴۰ شب به طول می انجامد، همه مغازه ها مشمول تخفیف ویژه می شوند. جشنواره به ویژه گردشگران خارجی را جذب می کند؛ مغازه ها خرید رایگان مالیات را ارائه می دهند. وبسایت های تاریخی استانبول نیز در جشنواره شرکت می کنند و عموما اتمام این جشنواره بمنظور حفظ نظم عمومی و عدم ازدحام بیش از حد، دو ساعت قبل از اتمام معمول مغازه ها تمام میشود اما بعد از آن نیز برخی از مغازه ها باز خواهند بود.

بهترین زمان حراجی ها و فستیوال های خرید استانبول

بهترین زمان حراجی ها و فستیوال های خرید استانبول | مجله سفر دات کام

اگرچه بهترین فصل سفر به ترکیه را معمولا تعطیلات تابستانی میدانیم، اما فستیوال خرید استانبول همه ساله درهمه فصول برگزار میشود و معمولا فصل های بهار و تابستان رنگ دیگری به خودش میگیرد که بسیاری از توریست ها و گردشگران را به خود جذب کرده حتی گاهی برخی ها فقط بخاطر این فستیوال به استانبول سفر میکنند. اما اگرچه فستیوال خرید استانبول از ماه فروردین اوج میگیرد، در فصول پاییز و زمستان نیز این نوع فستیوال ها همچنان برگزار میشود با این تفاوت که اجناسی که به فروش میرسند عموما قیمت های بالاتری داشته و یا اجناس جدید سالانه نخواهند بود.

حتما بخوانید : بهترین و ارزانترین مراکز خرید استانبول را بشناسید

با این حال شما میتوانید هر فصلی از این فستیوال ها دیدن کرده و خرید کنید.
فستیوال خرید استانبول در تعطیلات رسمی، تابستانی، عید کریسمس و عید های مخصوص ترکیه اوج جذابیت را دارد. مخصوصا اردیبهشت و خرداد از ماه هایی است که این فستیوال ها، تخفیفات بالاتری ارائه کرده که تا حدود ۷۰% نیز در برخی مغازه ها میرسد. کلیه تخفیفات به طور متوسط از ۳۰% شروع شده و نسبت به برند مغازه و فروشگاه ها این تخفیفات تا ۸۰% متغییر است.

این تخفیفات تا اواخر شهریور ماه به دلیل اتمام اجناس جدید و شروع فصل پاییز، کاهش یافته و در فصل پاییز به حداقل میرسد. اگر میخواهید تخفیفات بالایی از خریدهای جذاب تان بگیرید بهتر است از اوایل خرداد تا اواخر شهریور برنامه سفر را چیده و دیداری از این فستیوال ها داشته باشید.

عموما فستیوال خرید استانبول در فصل های پاییز و زمستان تخفیفات بالایی نخواهند داشت چراکه در این فصل ها هم از جمعیت گردشگری کاسته میشود و هم تعطیلات مرسوم زیادی برای برگزاری اینگونه فستیوال و جشنواره ها در این فصول وجود ندارند.
در اواخر زمستان به دلیل نزدیک شدن به عید کریسمس، میتوانید به استانبول سفر کنید.زیرا اجناس زمستانی از تخفیفات ویژه ای برخوردار خواهند بود با این تفاوت که این اجناس در طول سال فروخته شده و اکثرا جدید نیستند.

بیشتر بخوانید: بهترین جاهای دیدنی استانبول که نباید از دست بدهید

مکان های فستیوال خرید استانبول

از بهترین و بزرگترین مال ها و مراکز خرید استانبول که همه ساله فستیوال خرید را برگزار میکنند به ترتیب زیراند:
Akasya
Capitol
Forum istanbul
Istinyepark
Kanyon
Grand pazar
Palladium
Venezia
Zorlu center

این فروشگاه ها و مال ها عموما به مرکز شهر استانبول نزدیک بوده و برخی از آنها به گرند هتل ها و دیگر هتل های لوکس استانبول به دلیل سهولت رفت و آمد توریست ها و گردشگران نزدیک هستند. شما میتوانید این مراکز خرید را در اینترنت جستجو کرده و اطلاعات بیشتری از آن ها در سایت های مختلف گردشگری ترکیه داشته باشید.

معرفی فرودگاه جدید استانبول

نکات کوچک هنگام خرید از فستیوال های خرید استانبول

نکات کوچک هنگام خرید از فستیوال های خرید استانبول| مجله سفر دات کام

با توجه به اینکه اینگونه فستیوال ها بسیار بزرگ و پرازدحام هستند، میبایست قبل از اینکه از این فستیوال ها دیدن کنید از نظر زمانی بخوبی برنامه ریزی کرده تا به موقع به این فستیوال ها برسید، از راه های مختلف رفت و برگشت چه از مسیر مترو و چه تاکسی و یا ماشین شخصی خود از قبل اطلاع کافی داشته باشید. برای اینکار میتوانید نقشه ی شهر استانبول را تهیه کرده و یا برنامه ی مسیریابی در گوشی همراه خود نصب کنید.

علاوه بر این از آنجایی که بازدید از این فستیوال ها بخصوص اگر با خرید های بزرگ همراه باشد، سعی کنید میان وعده ای هرچند کوچک با خود به همراه داشته باشید تا در ساعات طولانی گرسنه نشوید. هرچند که اگر وارد فروشگاه یا یکی از مال ها شوید عموما فوت کورت ها و کافی شاپ های جذابی برای استراحت و صرف خوراکی وجود خواهند داشت.

اگر به زبان استانبولی مسلط نیستید میتوانید کتابچه مکالمات روزمره زبان ترکی استانبولی را به همراه داشته و هنگام خرید از کلمات آن استفاده کنید. اگرچه در اکثر خرید ها چانه زدن یکی از بخش های سخت خرید است، میتوانید از کلمه استانبولی indirim که به معنای تخفیف میباشد، استفاده کنید. این کلمه در هر حالت ممکن، منظور شما را به فروشنده میرساند که شما خواهان تخفیف بیشتری هستید. توجه کنید که مغازه هایی که تخفیف برای اجناس خود گذاشته اند، تخفیف بیشتری برای خرید شما نخواهند داد.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *