عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

عروسی بگیریم یا سفر رویایی | مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

این سؤالی است که بسیاری از دختر و پسرهای جوان می‌پرسند. عروسی گرفتن یا نگرفتن، موضوعی است که زوج‌های ایرانی به آن فکر می‌کنند.
جشن عروسی، جشنی است که در انتهای دوران نامزدی برگزار می‌شود تا به همه اعلام شود که این دو نفر از این به بعد باهم هستند وزندگی عاشقانه خود را شروع کرده‌اند. مسلم است که جشن عروسی، شیرینی خاص خودش را دارد و به خاطره‌ای ماندگار تبدیل می‌شود. از طرفی سفر دونفره هم بسیار شیرین است. وقتی ۲ نفر در ابتدای زندگی تصمیم می‌گیرند و به سفر می‌روند، فرصت این رادارند که جاذبه‌های دیدنی را باهم تماشا کنند و لحظات خیلی خوشی را در سفر برای هم بسازند. درنتیجه، هم جشن عروسی خوب است و هم‌سفر رفتن.

آیا سفر خارجی جایگزین جشن عروسی می شود؟

honemoon couple|safar.com

آیا بهتر است عروسی بگیرید یا به سفر رویایی بروید؟ اگر دوست دارید پاسخ این سؤال را پیدا کنید، این نوشته را تا انتها مطالعه کنید.
بعضی از جوان‌ها هستند که اصرار بر برگزاری مراسم عروسی دارند؛ درنتیجه پول زیادی را صرف هزینه‌های تالار، آتلیه، لباس، وعده غذایی و سایر وسایل عروسی می‌کنند. بعضاً دیده‌شده که عروس و داماد تا چند سال بعد از ازدواج، همچنان درگیر صاف کردن قرض‌های عروسی خود بوده‌اند. بعضی‌ها هم هستند که برای رها شدن از حرف مردم و نظرات مختلف آن‌ها، مراسم عروسی را برگزار می‌کنند و از این موضوع غافل هستند که مردم در هر حالتی ایراد می‌گیرند و نباید به خاطر حرف مردم تن به هر کاری داد.
در شرایط اقتصادی و گرانی جامعه، می‌توان گفت که عروسی گرفتن با هزینه‌های بالا کار منطقی و درستی نیست و بهتر است هزینه عروسی خرج یک کار بهتر شود؛ مثلاً عروس و داماد می‌توانند تدارکات یک سفر خارجی و بسیار هیجان‌انگیز را فراهم کنند و پولشان را خرج سفر کنند. با این کار، چندین روز از فشار کار وزندگی دور می‌شوند و می‌توانند حسابی خوش بگذرانند.

بیشتر بخوانید : راهنمای سفر به تایلند

ماه عسل به یاد ماندنی

honeymoon-ماه عسل به یاد ماندنی| مجله سفر دات کام

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از دخترخانم‌ها عاشق عروس شدن هستند؛ یعنی دوست دارند لباس عروس بپوشند و جشن عروسی داشته باشند. اگر این خانم‌ها جشن عروسی نگیرند، بعدها حسرت می‌خورند. پس این دسته از زوجین باید حتماً جشن عروسی داشته باشند. بهترین روش این است که دختر و پسر باهم صحبت کنند و باصداقت و منطق برای برپایی عروسی یا حذف آن تصمیم بگیرند.
اگر مطمئن هستید که حسرت جشن عروسی را نمی‌خورید، پس پول‌های خود را صرف ماه عسل رویایی با یک سفر خارجی تکرار نشدنی خرج کنید. با خرج مراسم عروسی می‌توانید به بهترین کشورهای اروپایی و غیراروپایی سفر کنید.

می‌توانید کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه، ترکیه، روسیه، گرجستان و مالزی را برای ماه‌عسل انتخاب کنید. با این کار، فرصت آشنایی با جاذبه‌های دیدنی سایر نقاط دنیا را خواهید داشت. این سفر، بهترین و هیجان‌انگیزترین سفر شما می‌شود؛ زیرا هر دو جوان و عاشق هستید و اولین سفر دونفره و رسمی خود را تجربه می‌کنید. البته علاوه بر ماه‌عسل و سفر به کشورهای خارجی می‌توانید لباس عروس اجاره کنید و به آتلیه بروید تا عکس‌های زیبایی از شروع زندگی‌تان داشته باشید. هم‌چنین می‌توانید به اقوام درجه‌یک و نزدیکان خود شام بدهید تا آن‌ها از شما دلخور نشوند.
پس لازم است مطالب بالا را جمع‌بندی کنیم.هر کس باید با توجه به شخصیت و روحیاتش انتخاب کند که دوست دارد جشن عروسی داشته باشد یا به ماه‌عسل مفصل برود.

پس شما باید جشن عروسی بگیرید، اگر:

• خودتان و همسرتان عاشق عروسی هستید و عروس خانم آرزوی عروس شدن و پوشیدن لباس عروسی را دارد.
• نگران هزینه‌های مراسم عروسی نیستید و می‌توانید جشنی کوچک برگزار کنید.
• خانواده شما و همسرتان مشتاق به گرفتن عروسی هستند و به شما برای برگزاری عروسی کمک خواهد کرد.
• دوست دارید شبی را با دوستان و اقوام خود باشید و حسابی خوش بگذرانید.
• اگر عروسی را حذف کنید، بعدها حسرت آن را می‌خورید!

شما باید به‌جای عروسی گرفتن، به سفر بروید، اگر:

• برایتان مهم نیست که جشن عروسی داشته باشید.
• از ریخت‌وپاش‌های الکی عروسی متنفر هستید.
• اعتقاددارید که جشن عروسی هیچ لذتی ندارد و فقط خستگی برای شما خواهد داشت.
• از حرف مردم متنفر هستید و فکر می‌کنید که آن‌ها با عروسی یا بدون عروسی پشت سر شما حرف می‌زنند.
• نگران خرج‌های بعد از عروسی هستید و فکر می‌کنید که بعدها این هزینه‌ها برایتان دردسرساز می‌شوند!
• هم شما و هم همسرتان به سفر و گردشگری علاقه دارید و دوست دارید که سفری هیجان‌انگیز و مفصل را در شروع زندگی‌تان تجربه کنید.
• دوست دارید مدتی را دور از مشغله‌های کار وزندگی و نظرات خانواده‌ها باشید و لحظات آرام و شادی را تجربه کنید.

شما هم باید خوب فکر کنید و ببینید در کدام دسته جای می‌گیرید؟ به عروسی علاقه دارید یا به سفر؟ بهتر است صادق باشید و به‌صورت احساسی تصمیم نگیرید تا بعدها پشیمان نشوید.
ما عروس و دامادهایی را دیده‌ایم که از برگزاری جشن عروسی راضی بوده‌اند و هیجان و شور این شب را با هیچ موضوعی برابر نمی‌دانند. برعکس این عروس و دامادها را نیز دیده‌ایم که به‌جای مراسم عروسی، به سفر اروپایی مفصل رفته‌اند و عکس‌هایی عالی از مسافرت خود گرفته‌اند و از نگرفتن عروسی راضی وخوشحال هستند.
شما باید با توجه به روحیات و ندای قلبتان تصمیم‌گیری کنید و کاری را انجام دهید که بیشتر از آن لذت می‌برید. اگر شما در آستانه ازدواج هستید، برایتان بهترین لحظه‌ها و قشنگ‌ترین خاطره‌ها را آرزو می‌کنیم.
امیدواریم مطالب این نوشته به شما کمک کند تا بهترین تصمیم‌ها را برای شروع زندگی‌تان بگیرید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *