شرایط اقامت در اروپا

شرایط اقامت اروپا مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

مهاجرت و نقل مکان کردن به کشورهای خارجی یکی از افکار غیر قابل انکار جهان امروزی است. گرفتن اقامت در کشوری دیگر، به دلیل وجود مشکلات متعدد در کشور فعلی محل سکونت خود یا آرمان و اندیشه رسیدن به شرایط بهتر، تبدیل به دغدغه متقاضیان مهاجرت شده است. قاره اروپا از جمله گزینه های محبوب و مطلوبی است که می توان برای مهاجرت و اخذ اقامت اقدام نمود. کشورهای اروپایی واجد کیفیت بالایی در زندگی، شرایط رفاهی خوب و اشتغال مناسب هستند. اگر قصد اقامت در اروپا دارید شما را دعوت می کنیم تا مطالب زیر را در خصوص شرایط اقامت در اروپا مطالعه بفرمائید.

حتما بخوانید : رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

اخذ اقامت اروپا

موسسات جهت اخذ اقامت اروپا دو روش را معرفی می کنند در یک روش کشوری را به شما معرفی می کنند که در آن  شرایط برای اخذ اقامت سهل تر است و در روش دوم سعی می کنند با ارائه ساده ترین راه و روش برای ورود و اخذ اقامت اروپا شرایط را برای شما شفاف نمایند. اخذ اقامت اروپا از چهار روش اصلی اخذ اقامت اروپا از طریق کار (نیروی متخصص و ماهر و ویزای جستجوی کار)، اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری (تمکن مالی، خرید ملک، خرید بیزینس، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه)، اخذ اقامت اروپا با ازدواج و تولد فرزند، اخذ اقامت اروپا با تحصیل امکان پذیر است.

حتما بخوانید : قوی‌ترین گذرنامه‌های جهان به ترتیب

ویزای سرمایه گذاری اروپا

قاره اروپا با طیف گسترده ای از آلترناتیوهای سرمایه گذاری به مشارکت با افراد در کشورهای مختلف علاقمند است که همراه با آن فرد می تواند ویزای سرمایه گذاری دریافت نماید. طبق قوانین موجود در اروپا اگر شخصی از طریق سرمایه گذاری در اروپا موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری شود، می تواند در تمام کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار و زندگی شود. کشورهای اروپایی جزو کشورهایی هستند که بیش از نیمی از کلیه مهاجران سرمایه گذار در آن سرمایه گذاری کرده اند.

یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک است. اگر قصد سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک دارید توجه نمائید که شرایط و قوانین خرید ملک در هر کشور اروپایی متفاوت است. باید دقت نمائید در کشورها و مکان هایی خرید کنید که رشد آن در حالت صعودی باشد  و وضعیت اقتصادی پایداری داشته باشند. مثلا موقعیت مکانی ملک در نزدیکی سیستم حمل و نقل یا مراکز خرید باشد.

حتما بخوانید : باارزش‌ترین پاسپورت‌های جهان بر اساس رتبه‌بندی

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا یکی از روش های سرمایه گذاری در آن جهت اخذ اقامت اروپا است. ثبت شرکت در اروپا اغلب نیازی به مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی ندارد. روشی سریع، کم هزینه و ارزشمند است. پس از ثبت شرکت به فرد اقامت موقت داده می شود. یکی از مزایای ثبت شرکت در اروپا، دسترسی به سیستم بانکی اتحادیه اروپا است. که پس از سه سال می توانید در زمینه اخذ اقامت دائمی خود اقدام نمائید. با این کار می توانید ویزای کشورهای اتحادیه اروپا را دریافت نمائید. ثبت شرکت در اروپا می تواند به صور مختلفی مانند شرکت با مسئولیت محدود، شرکت های با مشارکت محدود، شرکت با مسئولیت محدود با موارد خاص، شرکت های با سهام محدود صورت گیرد.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا از طرق مختلفی میسر است که هر شخص متقاضی مهاجرت، با توجه به شرایط و توانمندی کاری و مالی خود از یکی از آن­ها استفاده می کند. مهاجرت به اروپا کار چندان دشواری نیست. کافی است شما آگاهانه روش مناسب برای اخذ اقامت را انتخاب نمائید. یکی از بهترین گزینه ها از بین روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت به اروپا، ثبت شرکت در اروپا است. که نسبتا کم هزینه است. البته روش ویزای کار نیز هزینه کمی را در بر دارد اما دارای شرایط و ضوابط خاصی است. آسان ترین روش اقامت و مهاجرت به اروپا به شرایط و وضعیت مالی و تحصیلی شما بستگی دارد. بهتر است روشی را انتخاب نمائید که برای شما خطر آفرین نباشد، به هزینه زیادی نیاز نداشته و با شرایط حرفه ای و مالی شما مطابقت داشته باشد. 

بیشتر بخوانید : عوارض خروج از کشور

ویزای کار اروپا

در اخذ ویزای کار اروپا از طریق روش ویزای جستجوی کار،متقاضی مهاجرت باید واجد شرایط لازم باشد. شرایط بدین شرح است که باید دارای مهارت و تخصص به انضمام مدرک زبان باشید که در این صورت برای شما ویزای کار اروپا برای مدت کوتاه صادر می گردد و در صورت یافتن کار در این بازه زمانی به شما اقامت داده می شود.

سرمایه گذاری در اروپا

شایع ترین روش اخذ اقامت اروپا سرمایه گذاری در اروپا است که منجر به اخذ اقامت موقت و سپس دائمی می گردد. دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در اروپا به طور مستقیم بندرت ممکن است. برای تخصیص عنوان شهر­وندی از طریق سرمایه گذاری در اروپا به هزینه بیشتری در مقایسه با اخذ اقامت نیاز است. با سرمایه گذاری در برخی کشورهای اروپایی نظیر اتریش، قبرس، مالت ، شهروندی را به افراد تخصیص می دهند. یکی از بهترین کشورها در خصوص سرمایه گذاری در اروپا، اتریش است.


اشتراک گذاری:

11 نظر برای “شرایط اقامت در اروپا”

  • برخی کشورهای اروپایی به راحتی برای متقاضیان خارجی برای تحصیل، پذیرش صادر می کنند.
   برخی دانشگاهها شرط مدرک زبان دارند و برای برخی دانشگاهها با شما فقط به صورت مجازی (با Skype) مصاحبه می کنند و نیازی به مدرک زبان ندارید.
   دراکثر کشورهای اروپایی اگر به زبان آن کشور آشنایی درحدود ۶۰% داشته باشید می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.
   تحصیل به زبان انگلیسی شامل پرداخت شهریه خواهد بود مگر این که شرایط بورسیه را داشته باشید.
   شرایط بورسیه شامل معدل بالا، مدرک معتبر از دانشگاه معتبر، سطح زبان خوب ترجیحاً با مدرک زبان انگلیسی (IELTS)، مقالات ISI و یا تالیف کتاب و … هستند.

 • شرایط اقامت اروپا برای دانشجویان متاهل به چه صورت است ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 • با سلام
  برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا چه اقدامات اولیه ای وجود دارد
  لطفا راهنمایی لازم انجام گیرد

  • ،با سلام : اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا روشهای مختلفی دارد که یکی از آن روش اخذ اقامت اروپا به روش تحصیلی هست
   برای اخذ ویزای تحصیلی در برخی از کشورهای حوزه شینگن بیش از ۵ ماه طول می کشد
   مراحل اخذ ویزای تحصییلی یا ویزای دانشجویی
   ابتدا باید از دانشگاه یا کالج مورد نظر که مورد تایید کشور مقصد میباشد پذیرش تحصیلی اخذ شود . در واقع فرد متقاضی اجازه تحصیل در آن کالج را از کشور مقصد داشته باشد و فرد با در دست داشتم این مدرک پذیرش تحصیلی می توانند به سفارت مراجعه کند.
   مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی یا همان ویزای دانشجویی
   بستگی به این دارد که از کدام کشور میخواهید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید هم چنین اگر تحصیل رایگان باشد یا به دانشجو بورس تحصیلی تعلق گرفته باشد مدارک آن متفاوت میباشد .
   اخذ اقامت اروپا تا زمانی که آنجا دانشجو هستید ممکن نیست

 • برای دریافت ویزای کار اروپا چه مدرک زبانی با چه سطحی نیازه، آیا نمره ۶ آیلتس کفایت میکنه؟

  • با سلام
   : بستگی به کشوری که قصد مهاجرت و دریافت ویزای کار دارید نوع مدرک زبان و سطح آن متفاوت است
   برای دریافت ویزای کار آلکان با ید مسلط به زبان آلمانی باشید و یا مدرک تافل یا آیلتس را داشته باشید
   برای دریافت ویزای کار کانادا آیلتس یا تف خود را براساس بسنجید و نسبت به نوع روش ویزای کار ،سطح و نمره مورد نیاز را باید دارا باشید CLB

  • سلام؛ شما میتونید با مراجعه به پلیس بعلاوه ۱۰ و ارسال اطلاعاتتون خیلی سریع به خدمت سربازی اعزام بشید و ظرف مدت حداقل ۲۱ ماه این مشکل رو برطرف کنید.

  • با سلام :افرادی قبل از سربازی اقدام به اقامت اروپا می کنند
   برای خروج موقت از کشور باید غیبت نداشته باشند و وضعیت تحصیلی شما مشخص باشند .
   مهلت معرفی فارغ التحصیلان به پایان نرسیده و برگ اعزام بدون غیبت داشته باشند و برای بازگشت به موقع به کشور حتما وثیقه بگذارند که شامل پول نقد،سند ملکی،سند،ضمانت بانکی می باشد
   درخواست (فرم) مجوز خروج موقت از کشور را هم از دانشگاه مربوطه ارائه نمایند.
   بنابراین اگر به خدمت سربازی نرفته باشید باز هم می‌توانید گذرنامه بگیرید اپلای برای تحصیل در خارج از کشور را پیگیری کنیدو همچنین می‌توانید دریافت پاسپورت برای خروج موقت و در زمان دریافت پذیرش از دانشگاه معافیت تحصیلی از سازمان نظام وظیفه اقدام نمائید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *