سفر زمینی به وان ترکیه

سفر زمینی به وان ترکیه | مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

برای سفر زمینی به وان ترکیه و با خودروی شخصی از سه مرز بازرگان، رازی و سرو می توان عبور کرد.مرز رازی دارای محدودیت زمانی عبور می باشد و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر می توان از آنجا رد شد،ولی مرزهای بازرگان و سرو دارای محدودیت زمانی عبور نیستند و بصورت شبانه روزی باز هستند.

برای سفر زمینی به وان ترکیه با خودروی شخصی حتما اقدامات لازم برای خودرو مثل کاپتاژ و همچنین تبدیل گواهینامه رانندگی خود به گواهینامه بین المللی را در شهر خود انجام دهید.هزینه های عبور از مرز و واریز فیش های خروجی در تمام مرزها امکانپذیر است.برای تبدیل ریال به لیر در شهر خودتان اقدام کنید زیرا صرافی ها در شهرهای مرزی همیشه با قیمت بالاتری ارز می فروشند.

بیشتر بخوانید: با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

باک ماشین خود را قبل خروج از مرز پر کنید چون همانطور که می دانید قیمت بنزین در ترکیه گرانتر از ایران است.شماره تلفن و آدرس سایتهای امداد خودرو در ترکیه را ذخیره کنید تا اگر خودروی شما در خاک ترکیه به مشکل برخورد بتوانید از تعمیرکاران مجاز استفاده کنید.

شهر وان ترکیه با مرز رازی ایران حدودا صد کیلومتر فاصله دارد و نزدیکترین مرز به شهر وان مرز رازی است.شهر وان ترکیه شهر نسبتا کوچکی است بنابراین می توانید پس از رسیدن به آنجا خودروی خود را در پارکینگ گذاشته و در روزهایی که در شهر وان هستید به تمام نقاط شهر وان با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید.

اگر قصد خروج از مرز رازی را دارید سعی کنید قبل از ظهر در لب مرز حضور داشته باشید چون حدود دو ساعت برای کارهای اداری و خروج زمان صرف خواهید کرد.

برای رزرو هتل در وان ترکیه از سفر دات کام

سفر به وان ترکیه با قطار

هر هفته یک قطار از شهر تبریز به مقصد شهر وان ترکیه حرکت می کند،اگر قصد مسافرت با قطار به شهر وان ترکیه را دارید می توانید از وب سایت سفر دات کام این بلیط را با ارزانترین قیمت تهیه کرده و با قطار به شهر وان ترکیه سفر کنید.

 سفر به وان ترکیه با قطار | مجله سفر دات کام

سفر با قطار جاذبه های خاص خود را دارد به عنوان مثال استراحت با کیفیت بالا در قطار خواهید داشت،اگر زیاد اهل رانندگی نیستید می توانید با قطار از شهر تبریز به شهر وان ترکیه سفر کنید.این قطار هم از مرز رازی رد شده و در مرز رازی حدودا دو ساعت زمان برای بازدید پاسپورت و کارهای اداری صرف می شود.

سفر به شهر وان ترکیه با اتوبوس

در تمام ایام سال از شهرهای تهران،تبریز،خوی و ارومیه سرویس مستقیم اتوبوس به مقصد شهر وان ترکیه وجود دارد،در ایام عید و البته تابستان از شهرهای دیگری چون اصفهان،اردبیل،زنجان،همدان و چند شهر دیگر سرویس های مستقیم به شهر وان ترکیه حرکت می کنند.

سفر به شهر وان ترکیه با اتوبوس | مجله سفر دات کام

بیشتر بخوانید : بهترین صندلی اتوبوس کجاست؟

می توانید از وب سایت سفر دات کام با تهیه ارزانترین بلیط اتوبوس وان و استفاده از بهترین اتوبوس های مسافربری به شهر وان ترکیه سفر کنید.به هنگام سفر با اتوبوس میزان صرف وقت برای رد شدن از مرز تقریبا به همان مقادیر قبلی می باشد.

پیشنهاد می شود با هر وسیله ای که از راه زمینی به شهر وان ترکیه سفر می کنید زمان حرکت خود را طوری تنظیم نمایید که در روشنایی روز از مرز رد شوید تا از جاده های زیبای ترکیه و نیز تماشای طبیعت منحصر به فرد آن لذت ببرید.

هزینه سفر زمینی به وان ترکیه

 هزینه سفر زمینی به وان ترکیه  | مجله سفر دات کام

این موضوع مشخص است که هزینه سفر زمینی به وان حتما کمتر از هزینه سفر هوایی به وان است،هر چند که شهر وان فرودگاه بین المللی ندارد و تنها در عید نوروز و یا برای تعطیلات چند روزه از ایران پروازهایی اختصاص داده می شود.

بیشتر بخوانید: چگونه در وان هتل رزرو کنیم؟

اما همیشه مسافران تمام هزینه سفر را نمی پردازند بلکه طبیعت نیز نمودهای شگفت انگیز خود را برای گردشگران ارزانی کرده و با عشق،خود را در اختیار انسان قرار می دهد،جا دارد از گردشگرانی که در سرتاسر جهان همواره مراقب طبیعت هستند تشکر و قدردانی کنیم.شایان ذکر است که تورهای گردشگری از سوی آژانس های مسافرتی در ایام مختلف به شهر وان ترکیه انجام می شود.

هزینه این تورها برای مسافران به نسبت پایین تر از هزینه مسافرت معمولی خواهد بود، برای اطلاع از زمان و هزینه تورهای مسافرت به وان ترکیه می توانید به سایت سفر دات کام مراجعه کنید.
با آرزوی سفری خوش همراه با تجربیات گسترده برای هم میهنان عزیزمان.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *