راه اندازی دو مسیر تاکسی هوایی در نیمه نخست امسال

راه اندازی دو مسیر تاکسی هوایی در نیمه امسال | مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از راه اندازی دو مسیر تاکسی هوایی(air taxi) در نیمه نخست سال به عنوان بخشی از برنامه توسعه هوانوردی عمومی خبر داد.

تاکسی های هوایی اصطلاحی است که برای هواپیماهای دربستی در فرودگاه ها به کار گرفته می شود که مسافران می توانند بدون معطلی برای رسیدن ساعت پروازهای برنامه ای فورا با در اختیار گرفتن این تاکسی های پرنده به مقصد خود برسند.
در صورت تحقق وعده وزارت راه برای افتتاح خط تاکسی هوای، ایران برای نخستین بار به جمع کشورهایی دارای این خدمات می پیوندد.

شرکت هواپیمایی ایرباس تصمیم دارد تا سال٢٠٢٠ از تاکسی هواپیمایی خود رونمایی کند.
مراسم امضای تفاهمنامه سه جانبه بین سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و هم چنین مرکز توسعه فناوریهای فضایی ریاست جمهوری عصر روز سه شنبه در محل سازمان هواپیمایی برگزار شد.

«شهرام آدم نژاد» معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: امروز در بهترین شرایط برای توسعه هوانوردی عمومی هستیم. ایران دارای قدیمی ترین صنعت هواپیمایی در منطقه است و با وجود فشارهای زیاد از تحریم ها روی صنعت هوایی، باید با کمک این تجارب وارد فاز جدیدی از صنعت حمل و نقل هوایی شویم.


وی ادامه داد: تاکنون در حوزه هوانوردی عمومی کار جدی ای انجام ندادیم؛ اما به دلیل درخواست زیاد مردم برای داشتن هواپیماهای شخصی و هم چنین توسعه صنعت حمل و نقل هوایی، هوانوردی عمومی در کشور آغاز به کار میکند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در همین راستا دو مسیر تاکسی هوایی تا نیمه نخست سال جاری در کشور راه اندازی می شود.

آدم نژاد به مفاد تفاهمنامه اجرایی جهت توسعه هوانوردی عمومی اشاره کرد و گفت: ایجاد ساختار مقرراتی برای توسعه هوانوردی در فرودگاه های کوچک اما توسعه یافته نیز یکی از موضوعات مهم در این بخش است.
وی با توضیح اینکه اکنون تعداد زیادی از فرودگاههای کشور زیان ده هستند، افزود: میتوان با توسعه هوانوردی عمومی به زیان ده بودن این فرودگاه ها پایان داد.

منبع خبر : خبرگزاری ایرنا


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *