در سفر گروهی چه نکاتی را بهتر است رعایت کنیم؟

travel group- نکاتی در مورد سفر گروهی که بهتر است رعایت کنید
اشتراک گذاری:

شاید سفر کردن به صورت انفرادی برای خیلی از افراد یکی از لذت بخش ترین تجارب زندگی و حتی یکی از اهداف کوتاه یا بلند مدت آنان باشد اما یک سفر گروهی به یک مکان خوش آب و هوا و دل انگیز حتی از یک سفر انفرادی هم میتواند هیجان انگیزتر باشد اما برخی افراد بدلیل مدیریت اشتباه و تعاملات نادرست با اعضای سفر این لذت را در سفرهای گروهی و یا خانوادگی از خود محروم میکنند.

نکات ریز در یک سفر گروهی

نکاتی که باید در سفر گروهی رعایت شود|مجله سفر دات کام

در یک سفر گروهی نکاتی وجود دارند که از قبل شروع سفر تا پایان آن باید رعایت شوند تا بتوانید بهترین سفر گروهی خود را تجربه کنید.
اولین نکته برنامه ریزی درست برای سفر گروهی همراه با اعضای گروه است. افراد گروه باید طوری برنامه ریزی کنند که قبل از شروع سفر زمانبندی درستی کرده و همه افراد گروه با زمان شروع و پایان سفر موافقت کامل داشته باشند.

برنامه ریزی درست برای سفر گروهی | مجله سفر دات کام

برای یک سفر گروهی منظم، باید قبل از سفر با موافقت گروهی، یک فرد به عنوان مدیر سفر یا تور لیدر تعیین شود تا بتواند مدیریت سفر را از بحران های موجود در سفر گرفته تا مکان هایی که میخواهید سفر کنید و کل هزینه موجود در سفر را برعهده بگیرد .علاوه بر این حساسیت کافی، شوخ طبعی، انعطاف پذیری، مهارت برقراری ارتباط با همه اعضای کوچک و بزرگ گروه از جمله ویژگی هاییست که یک مدیر گروه باید در طول سفر داشته باشد.

حتما بخوانید : با این نکات برای سفر خود پس انداز کنید

خرج و مخارج در سفر گروهی

البته نقش دیگر افراد گروه نیز حائز اهمیت بوده و حتما باید در طول سفر با مدیر سفر همکاری داشته باشند. علاوه بر این شما باید از بین گروه سفر خود یک فرد را به عنوان مادر خرج انتخاب کرده تا با اطمینان کامل از هزینه های سفر خود اطلاع داشته و مدیریت درستی در خرج و مخارج سفری خود داشته باشید. کلمه مادر خرج اصطلاحا به کسی گفته می شود که بعد از گرفتن سهم هزینه هر فرد، بتواند هزینه کلی سفر را محاسبه کرده، برای هر فرد گروه تقسیم هزینه کرده و در آخر سفر یادداشت کلی از خرج سفر گروهی داشته باشد و به بقیه هم توضیح دهد.

حتما بخوانید : چطور یک سفر خاطر انگیز و متفاوتی داشته باشیم؟

سفر همراه با کودک

 سفر همراه با کودک| مجله سفر دات کام

حضور کودکان در سفر های خانوادگی یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید چرا که اگر کودک شما در شرایطی باشد که نتواند در خانه تنها بماند، الزامی است که در سفر خانوادگی خود او را با خود به همراه ببرید. از آنجایی که هم از نظر روانشناسی و هم عاطفی تنها ماندن کودک و عدم شرکت در مسافرت خانوادگی شما تاثیر منفی و خاطره تلخی در ذهن کودک شما خواهد گذاشت، لازم است حضور کودک تان را در سفر پراهمیت بدانید.

حتما بخوانید :سفر با خودروی شخصی لذت دیگری دارد

سالمندان در سفر خانوادگی

علاوه بر این حضور سالمندان در اکثر سفرهای گروهی یکی از مشکلاتی است که در بحث سفرهای گروهی شنیده میشود اما یک سفر خانوادگی، بهترین فرصت برای بودن در کنار دیگر اعضا و بخصوص سالمندان خانواده است. همین موضوع باعث می شود که روابط عاطفی بین اعضای خانواده استحکام بیشتری پیدا کند.

در کنار این مزایا باید به این نکته نیز توجه کنید که در طول سفر باید بیشتر مراعات حال اعضای سالمند را کرده و سفر را طوری برنامه ریزی کنید که برای آنها خسته کننده و حوصله سربر نباشد چون آنها نیز حق لذت بردن از سفر گروهی را به اندازه شما دارند.
در کل اگر سالمند یا کودک در سفر خود به همراه بردید، به نکات امنیتی کودک و سالمند بیشتر توجه کنید.

بیشتر بخوانید:با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

وسایل لازم برای یک سفر گروهی

وسایل لازم برای یک سفر گروهی| lمجله سفر دات کام

سفر گروهی میتواند پر از آزمون و خطا باشد. فراموش کردن برخی اقلام سفر، رفتن در مسیری اشتباه، تصادفات رانندگی، رزرو اتاق در مکانی نه چندان ایده آل میتواند مدیریت سفر را زیر سوال ببرد. در نتیجه بهتر است قبل از سفر هرگونه لوازمی را که در سفر به آن نیاز است کامل یادداشت کرده و با هماهنگی اعضای گروه هرگونه وسایل موردنیاز سفر را به همراه اورده و از قلم نیاندازید. همراه داشتن بطری های آب در یک سفر گروهی مخصوصا هنگام گردش در طبیعت بسیار ضروریست.

چرا که ممکن است پیدا کردن آب آشامیدنی تمیز در طول سفر برایتان سخت باشد. دارو های ضروری، میان وعده ها، کفش مناسب و راحت برای پیاده روی های طولانی، کوله پشتی یا کیف سبک برای هر فرد گروه، کلاه و عینک و ضدآفتاب در سفر های گروهی تابستانی، لباس راحت و مناسب برای سفر، باید به همراه کل اعضای گروه باشد.
همچنین مسیریاب و نقشه سفر باید همراه مدیر سفر یا تورلیدر باشد که در صورت لزوم مسیر سفر را راهنمای کند. اگرچه تورلیدر یا مدیر سفر باید قبل از سفر اطلاع کافی از مسیر های سفر، مکان های دیدنی داشته باشد.

مزیت های یک سفر گروهی

مزیت های یک سفر گروهی| مجله سفر دات کام

شما میتوانید در طول سفر گروهی خود چه به صورت خانوادگی و چه با تور گردشگری، تجارب جدید و زیبایی را داشته باشید.

سفر های خانوادگی اکثرا تجربه ای جذاب و نسبتا راحتی برای افراد است چون اعضای خانواده صمیمیت بیشتری با یکدیگر داشته و میتوانند سفر را با مشارکت هم به خوبی مدیریت کنند. اما سفر گروهی با تور به دلیل اینکه شما در ابتدا آشنایی با اعضای گروه ندارید ممکن است تجربه جدیدتری برای شما باشد و مجبور باشید بدون اطلاع از سفر، از تور لیدر خود راهنمایی خواسته و در طول سفر با قوانین خاصی روبه رو شوید.

مزیت های سفرهای گروهی| مجله سفر دات کام

اما یک سفر گردشگری با تور مزیت های خیلی زیادی نیز دارد که برای شما تجارب جدیدی مانند یافتن دوست های خوب در سفر، راهنمایی خوب از یک تور لیدر در طول سفر، وسایلی که ممکن است در تور نیاز داشته باشید همراه گروه باشد، طبیعت گردی های دسته جمعی، حتی عکس هایی ک میتوانید در طول سفر درخواست کنید که از شما بگیرند، همه و همه از خوبی های یک سفر گروهی است.

شما در یک سفر گروهی معمولا مسیر را گم نخواهید کرد و با برنامه ی مشخص تور به اکثر مکان های دیدنی مشخص منطقه ای که سفر میکنید، دسترسی پیدا خواهید کرد و این مزیت یک سفر گروهی منظم و خوب است که تجارب زیادی هم برای شما به ارمغان می آورد.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *