در بهترین رستوران های سنتی اصفهان با موسیقی زنده غذا بخورید

بهترین رستوران های سنتی اصفهان با موسیقی زنده| سفر دات کام
اشتراک گذاری:

شهر بزرگ اصفهان شهر شگفت انگیزی است به هر کجای اصفهان که سفر کنید میتوانید ازجاذبه های دیدنی ،تاریخی و فرهنگی این شهردیدن کرده و آشنا شوید.اصفهان به دلیل دارا بودن بناهای تاریخی و شاهکارهای معماری قدیمی همیشه مورد توجه گردشگران بوده است.

برای خرید بلیط اتوبوس اصفهان اینجا کلیک کنید

رستوران های اصفهان با موسیقی زنده| سفر دات کام

شما هم اگر سفری به اصفهان داشته باشید دوست دارید که در رستورانهای سنتی شهر اصفهان غذاهای با کیفیت میل کنید؛به همین منظور قصد داریم در این مطلب به تعدادی از بهترین رستورانهای سنتی اصفهان ،رستوران سنتی اصفهان با موسیقی و سفره خانه های سنتی اصفهان اشاره ای کرده باشیم.

بیشتر بخوانید: ۳ هتل محبوب اصفهان را بشناسید

رستوران سنتی اصفهان با موسیقی

رستوران سه کاج

رستوران سه کاج-رستوران سنتی اصفهان|سفر دات کام

رستوران سه کاج یکی از رستورانهای سنتی اصفهان با موسیقی است . این رستوران؛ هم ،دارای سالن بسیار زیبا و شیک و هم، دارای میحط بیرونی بسیار سرسبز و چشم گیری است ،در کنار رستوران حوض بسیار زیبایی داردکه مسافران میتوانندطبق سلیقه ی خود محیطی را که دوست دارند برای غذا خوردن انتخاب کنند.فضای داخلی رستوران سه کاج بنای تاریخی بسیار زیبایی است که با صنایع دستی و اشیاء قیمتی و سنتی تزئین شده است. منوی غذایی متفاوت این رستوران موجب جذب گردشگران زیادی می شود.این رستوران سنتی در شهر اصفهان علاوه بر ارائه ی غداهای سنتی ایرانی از جمله انواع کبابها؛ بریانی نیز سرو میشود. بریانی یکی از غذاهای لذید و سنتی اصفهان است که در رستوران کاج سرو میشود.رستوران کاج با دارا بودن تیم مجرب موسیقی یکی از رستورانهای سنتی اصفهان با موسقی میباشد.

رستوران خوانسالار

یکی از بهترین رستورانهای سنتی اصفهان ،رستوران خوانسالار است که طرفداران زیادی دارد.این رستوران ازجمله رستورانهای سنتی اصفهان با موسیقی است .

رستوران خوانسالار -رستوران های سنتی اصفهان |سفر دات کام

رستوران خوانسالار به سال ۱۳۵۰ در خیابان چهار باغ اصفهان بازگشایی شد و به خاطر داشتن فضای کاملا سنتی و اجاری نوای موسیقی اصیل ایرانی و دل انگیز ؛توانسته است فرهنگ اصیل ایرانی را پیشکش گردشگران و میهمانان خود کند.

از ویژگیهای رستوران خوانسالار داشتن منوی غذاهای بسیار باکیفیت و با قیمت بسیار مناسب است که میتوان از این منو غذاهایی مثل سوپ، انواع کباب ،انواع خورشت ،ماهی و میگو را انتخاب کرد.این رستوران سفارشهای غذایی از بیرون را پذیرفته و بدون دریافت هزینه ی ارسال غذا را در محل،تحویل مشتریان می دهد.

رستوران سنتی آشتی

یکی از بهترین رستوانهای سنتی اصفهان با موسیقی ،رستوران سنتی آشتی است.

رستوران سنتی آشتی-رستوران های سنتی اصفهان با موسیقی زنده|سفر دات کام

این رستوران با داشتن غذاهای باکیفیت و سنتی ایرانی و داشتن فضای سنتی و بسیار دنج توانسته است لحظات به یاد ماندنی و نابی را برای تمامی گردشگران مراجعه کننده به این رستوران رقم بزند.

از دیگر مزایای این رستوران سنتی در اصفهان با موسیقی ، می توان به غذاهای لذیذ و سنتی اصفهان با طعم خانگی ،فضای سنتی اصفهان قدیم ،وجود آلبومهای اصفهان قدیم و کتاب حافظ روی میزها ،موسیقی سنتی و دلنشین اصفهانی ، وجودموزه ی کوچکی از اصفهان قدیم ،ظرفیت پذیرایی ۱۲۰ نفر با دونوع محیط کاملا متفاوت از هم ، داشتن ۴ آلاچیق سنتی با ظرفیت هرکدام ۱۰ نفر و فاصله ی چند قدمی با پل خواجو اشاره کرد.

از غذاهای سنتی این رستوران میتوان از دیزی مخصوص رستوران آشتی ،دلمه ، مجمع کبابی آشتی ،کباب حسینی ،بادمجان شکم پر، غذاهای دریایی ،خوراکهای کبابی ،انواع پیش غذاونوشیدنی نام برد.

رستوران کلبه ی ایران

از رستورانهای سنتی اصفهان با موسیقی میتوان به رستوران و سفره خانه ی سنتی کلبه ی ایران اشاره کرد. رستوران کلبه ی ایران دارای دیزاینی بسیار زیبا و سنتی به شکل سفره خانه و رستوران است ؛به طوری که دور تا دور رستوران را تخت هایی با دیزاین سنتی چیده اند و ،وسط رستوران را بامیزو صندلی دیزاین کرده اند.از زیبایی این رستوران سنتی در شهر اصفهان؛ میزهای پذیرایی این مکان است که با کاشی های بسیار زیبا تزئین شده اندکه با محیط و فضای رستوران فوق العاده هم خوانی داردو توجه هر بیننده ای راجلب می کنند.

رستوران کلبه ی ایران- رستوران های سنتی در اصفهان|سفر دات کام

در این رستوران انواع چلو کباب ،انواع خورشت ها،فیله گوشت، و کباب برگ سرو میشود. امّا کوفته تبریزی و ماهی قزل آلای این رستوران واقعا خوشمزه و زبانزد است.رستوران سنتی کلبه ی ایران یک رستوران سنتی در اصفهان با موسیقی است که می توانید در این مکان ،هم غذا بخورید هم قلیان بکشید هم چای میل کنید و هم از موسیقی گوش نوازی لذت ببرید. این رستوران را می توان یکی از سفرخانه ی سنتی شهر اصفهان نیز به حساب آورد چرا که دارای سفرخانه ی بسیار تمیز و با تهویه ی مناسب است و از بوی دود خبری نیست.

بیشتر بخوانید : اصفهان تا شیراز چند ساعت راه است؟

بهترین رستورانهای سنتی اصفهان

رستوران باستانی

ازجمله بهترین رستورانهای سنتی اصفهان می توان از رستوران سنتی و بسیار زیبای باستانی نام برد.این رستوران درواقع، هم یک رستوران و هم ،یک سفره خانه ی سنتی در شهر اصفهان به شمار می رود که دارای محیطی بسیار زیبا و چشم گیر است.

رستوران باستانی-بهترین رستوران های سنتی اصفهان|سفر دات کام

فضای داخلی این رستوران با هنر آینه کاری ها و کاشی کاری های اصفهان پوشیده شده است.

داشتن فواره های آب ،نقاشیهای زیبا بر روی دیوارها، و حوض کوچک بسیار زیبا در کنار رستوران و تختهای پذیرایی که به شکل سنتی تزئین شده اند و آماده ی پذیرایی از میهمانان هستند،جلوه ی ویژه ای به این رستوران داده است. این رستوران یکی از بهترین رستورانهای سنتی شهر اصفهان محسوب میشود که در آن انواع غذاهای سنتی و غذاهای دریایی سرو میشود. رستوران باستانی علاوه برتخت سنتی  ،میزو صندلی نیز داردو میهمانان میتوانند با توجه به سلیقه ی خود جای مناسب برای نشستن  را انتخاب کنند.

رستوران سنتی ترنج

یکی از جاهای دیدنی که توجه مسافران را به خود جلب میکند،محله ی بسیار قدیمی و تاریخی جلفا است که با داشتن کافه و رستورانهای زیاد و ،واقع شدن سنگتراش ها در دل همین محله بسیارقابل توجه گردشگران و مسافران است.

رستوران سنتی ترنج-بهترین رستوران های سنتی اصفهان|سفر دات کام

در انبوه آن همه کافه و رستوران خانه ی بسیار قدیمی و بسیار زیبایی از دل گذشته های دور قرار گرفته است که بعد از بازسازی و مرمت صورت کافه رستوران به خود گرفته است. زمان ساخت این خانه به عهد قاجار برمیگردد.این خانه  متعلق به یک فرد ارمنی بوده است. این خانه نامش را از کلیسای هوانس که در مجاورتش قرار دارد گرفته است. این خانه دارای سرداب ،؛صندوقخانه ، مطبخ بوده است که با مرمت و اضافه کردن آینه کاریها ،گچ بری ها ،وسایل روشنایی ، سنگ فرش کردن حیاط و اضافه کردن میز و صندلی لهستانی از این مکان جای بسیار نابی ساخته است که از ویژگیهای منحصر به فرد این رستوران به شمار میرود. در این رستوران میتوانید غذای معروف جوجه ماست را میل کنید و سری به کافه زده و خود را مهمان دمنوش ۴۰ گیاه  کرده و از خوردنش لذت ببرید.

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد-بهترین رستوران های اصفهان|سفر دات کام

یکی از بهترین رستورانهای سنتی در شهر اصفهان میتوان به رستوران شهرزاد اشاره کرد.رستوران شهرزاد از جمله رستورانهای سنتی با موسیقی اصفهان نیز به شمار میرود. در این رستوران میتوانید انواع غذاهای فرنگی و ایرانی را سفارش داده و میل کنید.سالاد بار این رستوران بسیار متنوع بوده و پیشنهاد میشود در مراجعه به این رستوران به سالاد بار این رستوران سنتی در شهر اصفهان سری بزنید.

رستوران ملک سلطان جارچی باشی

رستوران ملک سلطان جارچی باشی-بهترین رستوران اصفهان|سفر دات کام

از باصفاترین و زیباترین رستورانهای سنتی اصفهان رستوران جارچی باشی یکی از قدیمی ترین رستورانهای سنتی اصفهان است که داخل یک حمام تاریخی قرار گرفته است که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. زیرا شما می توانید حین غذا خوردن از صدای آبی که از فواره های برحوض سفالین بسیار زیبا فرو میریزد و تماشا کردن کاشی کاریها با رنگ های فیروزه ای چشمگیربی نهایت لذت ببرید.

در این رستوران روزهای چهارشنبه و شنبه شب و جمعه ها و سه شنبه ها موسیقی زنده واصیل ایرانی اجرا میشودکه صدای ساز ایرانی در حمام طنین می اندازدو فضایی بسیار رویایی و دلنشین را فراهم میکند. در این رستوران میتوانید بریانی غذای مشهور اصفهان و عذاهای متنوع ایرانی ازجمله انواع چلو کباب را سفارش دهید.

بهترین رستوران های کیش با موسیقی زنده+رستوران های ساحلی

رستوران شربت فیروزه

رستوران شربت فیروزه-بهترین رستوران های اصفهان|سفر دات کام

از رستورانهای سنتی در شهر اصفهان رستوران آنتیک و نوستالژی شربت فیروزه است .این رستوران زیبا با دیزاین قدیمی و آنتیک فضای گرم و عجیبی به این مکان داده است. فضای این رستوران سنتی در اصفهان با گلدانها و گلهای طبیعی تزئین شده و حتی برای تزئین میزها هم از گلهای طبیعی بسیار زیبا بهره گرفته اند.منوی غذایی این رستوران به مانند دکور ،شامل غذاهای قدیمی است که حتی گاهی اسمهای آنها نیز ناشناخته و قدیمی است .یکی دیگر از ویژگیهای این رستوران داشتن بستنی های فوق العاده خوشمزه ی این رستوران سنتی در اصفهان است .این رستوران درمحله ی تاریخی جلفای اصفهان قرار داردو عمارت داخلی آن چشم هر بیننده ای را خیره میکند. این رستوران دارای پارکینگ  کافی شاپ و کافه نیز است .

سفره خانه های سنتی شهر اصفهان

سفره خانه ی سنتی نقش جهان

سفره خانه ی سنتی نقش جهان | سفر دات کام

از معروفترین سفره خانه های سنتی اصفهان ،سفره خانه ی نقش جهان است که تلفیقی از دو معماری مدرن ایرانی ومعماری سنتی را یک جا دارد. سفره خانه ی سنتی نقش جهان با دارا بودن موسیقی زنده ی اصیل ایرانی میتواند لحظات خوب و آرام بخشی رابرای گردشگران گرامی رقم بزند.

سفره خانی نقش جهان در میدان امام  (نقش جهان )جنب مسجدشیخ لطف الله و در طبقه ی فوقانی هنرمندان اسپادانا واقع شده است.

سفره خانه و کافه ی رمانس

سفره خانه و کافه ی رمانس |سفر دات کام

سفره خانه رمانس موزه تاریخی بسیار منحصر بفرد در غرب اصفهان و در منطقه ای ارمنی نشین جلفا در شهر اصفهان قرار دارد. سفره خانه رمانس پشت کلیسای وانک واقع شده است این سفره خانه به علت دارا بودن جنبه ی تاریخی توانسته جذب گردشگران زیادی داشته باشد.

سفره خانه شیدرخ

یکی از قدیمی ترین سفره خانه های سنتی شهر اصفهان سفره خانه ی شیدرخ است بنای این سفره خانه در زمان صفویه پایه گذاری شده است.

سفره خانه شیدرخ اصفهان| سفر دات کام

که امروزه به صورت سفره خانه ی سنتی

معروف ترین رستوران های تهران از شمال تا جنوب

شهر اصفهان آماده پذیرایی از مهمانان و گردشگران است. فضای داخلی این رستوران بسیار زیبا است و می تواند برای گردشگران روز دلپذیری را رقم بزند سفره خانه شیدرخ در واقع یکی از رستوران های اصفهان نیز است که انواع غذاهای ایرانی در این سفره خانه سرو می شود.

از دیگر سفره خانه های شهر تاریخی و زیبای اصفهان می توان به سفره خانه های،  سفره خانه ی حکیم باشی،سفره خانه باغ صبا،سفره خانه سنتی باستانی،سفره خانه جم نشین، سفره خانه سه کاج و سفره خانه جارچی باشی اشاره کرد.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *