خرید بلیط هواپیمای برای کودکان را صفر تا صد بدانید

خرید بلیط هواپیما برای کودکان صفر تا صد بدانید| سفر دات کام
اشتراک گذاری:

اگر شما هم با فرزندتان سفر می‌روید، به طور حتم از همان هنگام خرید بلیط هواپیما به فکر مواردی هستید که باید هنگام سفر با کودکان در نظر داشته‌باشید، همه‌ی ما می‌دانیم که پرواز برای کودکان علاوه بر شرایط عادی و همگانی، ما را ملزم به در نظر گرفتن شرایطی خاص‌ و ویژه‌تر نیز می‌کند، اگر مجبور شوید برای کودک خود یک بلیط هواپیمایی انحصاری بخرید باید به نکاتی نیز توجه کنید.

خرید بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان در هر کشوری قوانین مخصوص به خودش را دارد، در پرواز های بین المللی و ایرلاین های مختلف هم، قوانین خرید بلیط هواپیما برای کودکان متفاوت است که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که تفاوت قیمت بلیط هواپیمایی کودکان در پرواز های مختلف چگونه حساب میشود.البته شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان به انتخاب نوع بلیط هواپیمایی که تهیه میکنید هم مربوط است. اینکه بلیط هواپیمایی که برای کودک خود تهیه میکنید بلیط چارتر باشد یا بلیط هواپیما سیستمی، در قیمت بلیط هواپیمای کودک تاثیر میگذارد.

قیمت بلیط هواپیمای سیستمی را ایرلاین موجود تعیین می کند و تخفیف هایی را هم برای پرواز کودکان در نظر میگیرد. اگر یک آژانس هواپیمایی تعدادی از صندلی های هواپیما را چارتر کند، تخفیف هایی که ایرلاین برای بلیط های هواپیمای کودکان اعمال کرده بود، اعتبارشان را از دست میدهند.

قیمت بلیط هواپیمای داخلی برای کودکان

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر ۲ سال در پرواز سیستمی:

 سفر دات کام|قیمت بلیط هواپیما برای کودکان زیر ۲ سال در پرواز سیستمی

از آنجائیکه کودکان زیر ۲ سال صندلی ندارند، و پروازشان رایگان است ، فقط هزینه ی بیمه برایشان تعلق میگیرد که می توانید در فرودگاه برایشان بیمه پرواز تهیه کنید.

پایین ترین قیمت بلیط هواپیما در سایت سفر

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال در پرواز سیستمی:

 قیمت بلیط هواپیما برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال در پرواز سیستم| سفر دات کام

برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال قیمت بلیط هواپیما به صورت نیم بها و نصف قیمت بلیط بزرگسال پرداخت میشود.

پرواز های داخلی چارتر:

قیمت بلیط هواپیمای چارتر برای کودکان زیر ۲ سال: همانند پرواز های سیستمی بلیط کودکان زیر ۲ سال رایگان بوده و فقط هزینه ی بیمه باید پرداخت شود.

قیمت بلیط هواپیمای چارتر برای کودکان  ۲ تا ۱۲ سال: در پروازهای چارتری کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال بدون تخفیف بوده و همانند بزرگسال  به صورت قیمت کامل بلیط هواپیما خریداری میشود.

حتما بخوانید : تفاوت بلیط چارتری با سیستمی؟

قیمت بلیط هواپیمای کودکان در پرواز های خارجی:

قیمت بلیط هواپیمای کودکان در پرواز های خارجی| سفر دات کام

از آنجایی که بلیط هواپیمایی کودک در هر کشوری قوانین خاص خودش را دارد، اینکه بخواهیم راجع به قیمت بلیط هواپیمایی کودکان در پرواز های خارجی و بین المللی صحبت کنیم، خیلی پیچیده تر است و مثل پرواز های داخلی ساده نیست. هر زمانی قصد داشتید در سفر های خارجی تان کودک ها را هم با خودتان به سفر ببرید، فراموش نکنید که هر کشوری و حتی هر ایرلاینی، تخفیف ها و نرخ قیمت های متفاوت خودش را دارد، علاوه بر اینها مقصد سفرتان و حتی زمانی را که برای سفرتان انتخاب می کنید می تواند در هزینه ی خرید بلیط هواپیمایی تان تاثیر بگذارد.

در پروازهای خارجی؛ عموما حتی برای کودکان زیر دو سال هم که نیازی به صندلی ندارند، هم هزینه ی بیمه و هم هزینه ی مالیات که معمولا ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه ی بلیط بزرگسال است باید پرداخت شود.

البته توجه داشته باشید که این موضوع کاملا قطعی نیست. حتی دو ایرلاین مختلف که به یک مقصد خارجی پرواز دارند، قیمت ها و تخفیف هایشان می تواند کاملا فرق  داشته باشد. برای قیمت بلیط هواپیمای کودک ۲ تا ۱۲ سال نیز اگر به صورت تقریبی بخواهیم بگوییم؛ معمولا قیمت بلیط هواپیمایی شان حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد قیمت بلیط هواپیمایی بزرگسال ها خواهد بود. ولی اگر همین پروازهای خارجی چارتر شده باشد آن وقت هیچ تخفیفی به کودکان ۲ تا ۱۲ سال تعلق نمی گیرد، و هزینه ی کامل بلیط باید پرداخت شود.برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید از قسمت جستجوی بلیط پروازدر وبسایت سفر دات کام، نرخ دقیق بلیط برای کودک در ایرلاین های مختلف را مشاهده کنید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *