خرید اینترنتی بلیط اتوبوس چگونه است؟

buy bus ticket online- خرید اینترنتی بلیط اتوبوس| سفر دات کام
اشتراک گذاری:

اولین وسیله نقلیه ی عمومی که هنگام تصمیم گیری برای سفر به ذهن می رسد، اتوبوس است پس‌ازآن قطعاً به این فکر خواهیم کرد که چگونه بلیت اتوبوس تهیه کنیم و هزینه تفریح ما چقدر می شود. البته که مدت‌هاست افراد برای تهیه بلیت اتوبوس، از سایت های فروش بلیط اینترنتی اتوبوس استفاده می کنند و کمتر پیش می آید کسی حضوری برای خرید اقدام کند و این باعث می شود هیچ کس دیگر نگران کمبود زمان برای رفتن به پایانه های فروش بلیط اتوبوس نباشد. از شما دعوت می کنیم برای خریدی بهتر در ادامه ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید : سفر به مشهد با اتوبوس

فروش اینترنتی بلیط اتوبوس

فروش اینترنتی بلیط اتوبوس سفر| سفر دات کام

قطعا وبسایتهای فروش اینترنتی بلیط اتوبوس را می شناسید ما برای زمان شما ارزش زیادی قائلیم و همین‌طور می دانیم که حتی در دورترین نقاط کشورمان نیز امکان اتصال به اینترنت فراهم است و کمتر کسی هست که تاکنون تجربه استفاده از اینترنت و گوشی های هوشمند را نداشته باشد، به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به‌جای طی مسافت طولانی برای خرید بلیت اتوبوس از سایت هایی که در آن ها امکان خرید بلیط اینترنتی اتوبوس وجود دارد استفاده کنید.

اگر شما قصد سفر تهران مشهد را دارید و اتوبوس را به‌عنوان وسیله حمل ونقل انتخاب کرده اید، ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید متصل کردن گوشی به اینترنت و ورود به یک سایت فروش بلیط اینترنتی اتوبوس است، در آنجا به راحتی با انتخاب مبدأ و مقصد موردنظرتان می توانید نوع اتوبوس، ساعت حرکت و قیمت آن را مشاهده کنید.

حتما بخوانید: بهترین صندلی اتوبوس کجاست؟

یکی از مزیت های خرید بلیط اینترنتی اتوبوس تخفیف هایی است که سایت های فروش بلیط اتوبوس برای جذب مشتری در همه ی مواقع سال و مخصوصاً در فصل های کم رفت وآمد برای قیمت بلیت اتوبوس قائل می شوند. به‌طور مثال قیمت اتوبوس وی آی پی تهران مشهد حدود ۸۰ هزار تومان است که در برخی سایت ها می توانید تنها با پرداخت چیزی حدود ۵۵۰۰۰ تومان یک بلیت اتوبوس داشته باشید. بلیت اتوبوس بخشی از هزینه تفریح شماست که با استفاده از این تخفیف ها می توانید در آن صرفه جویی کنید و جای دیگر از آن پول استفاده نمایید.

همچنین در موارد دیگر شما می توانید به آسانی و در کمترین زمان و غیرحضوری بلیت اتوبوس تهران اصفهان را با قیمت اتوبوس وی آی پی ۴۰۰۰۰ تومان و یا حتی سفر تهران بندرعباس را با قیمت اتوبوس وی آی پی حدود ۱۱۰۰۰۰ تومان که ممکن است در سایت های فروش بلیط اینترنتی اتوبوس دارای تخفیف هم باشد، تهیه کنید و از سفرتان لذت ببرید.

بیشتر بخوانید : مزایای سفر با اتوبوس

بلیط اتوبوس خارجی

برای سفر و جابجایی در بین کشورهای خارجی نیز بهترین و ارزان ترین وسیله نقلیه اتوبوس است و برای اینکه از بابت بلیت اتوبوس خیالتان راحت باشد و برنامه ای منظم و از پیش تعیین‌شده داشته باشید.باید بلیط اتوبوس خارجی خود را برای سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی از قبل تهیه‌کرده باشید.خبر خوب اینکه امکان رزرو و خرید بلیط اینترنتی اتوبوس در این کشورها فراهم‌شده است، با خدماتی که سایت های فروش بلیط اینترنتی اتوبوس می دهند می توانید از مدت ها قبل از سفر بلیط اتوبوس خارجی خود را برای سفر به کشورهای مختلف رزرو کنید.

بیشتر بخوانید : از تهران تا تفلیس با اتوبوس چند ساعت راهه؟

برای سفر و جابجایی در بین کشورهای خارجی نیز بهترین و ارزان ترین وسیله نقلیه اتوبوس است. برای تهیه بلیط اتوبوس خارجی هم سایت های مختلفی خدمات ارائه می دهند که خیال هر کسی را برای شروع سفری منظم و از پیش تعیین شده راحت می کند.

کنسلی بلیط اتوبوس

گاهی مسائل غیرمنتظره ای رخ می دهد که باعث می شود حتی چند دقیقه قبل از حرکت اتوبوس از سفر منصرف شویم. شاید فکر کنید در این حالت دیگر نمی توانید هزینه ای که برای خرید بلیت اتوبوس پرداخت کرده اید را استرداد کنید؛ اصلاً این‌طور نیست. برای کنسلی بلیط اتوبوس قوانین تقریباً واحدی در سایت های فروش بلیط اتوبوس وجود دارد که در ادامه به کاربردی ترین آن‌ها می پردازیم:

• کنسلی بلیط اتوبوس زمانی که بیش از یک ساعت به حرکت اتوبوس باقی‌مانده است، شامل ۱۰ درصد هزینه کنسلی می شود.
• کنسلی بلیط اتوبوس زمانی که کمتر از یک ساعت به حرکت اتوبوس باقی‌مانده است، شامل ۵۰ درصد هزینه کنسلی می شود.
• درصد هزینه کنسلی بلیت اتوبوس برای زمانی که یک ساعت از حرکت اتوبوس سپری‌شده باشد نیز ۵۰ درصد است.
• هنگام عودت وجه جهت خدمات بانکی ۵۰۰ تومان از کل مبلغ کسر خواهد شد.
• وجه بلیت اتوبوس کنسل شده به همان حسابی بازگردانده می شود که هنگام خرید بلیط اینترنتی اتوبوس، پرداخت به‌واسطه آن انجام‌شده است.
• درصورتی‌که خرید بلیت اتوبوس با کارت های هدیه، بن کارت یا کارت های مسدود شده انجام‌گرفته باشد، امکان کنسلی بلیط اتوبوس وجود ندارد.
• وجه پس از کسر هزینه کنسلی، ظرف ۷۲ ساعت کاری به حسابی که به‌واسطه آن پرداخت اینترنتی را انجام داده اید برگشت داده خواهد شد، البته دقت داشته باشید که روزهای پنج شنبه و جمعه و روزهای تعطیل رسمی روز کاری محسوب نمی شوند.
• شما تنها در همان سایتی که بلیط اینترنتی اتوبوس را خریداری کرده اید، می توانید نسبت به استرداد بلیت اتوبوس اقدام نمایید.
• حداکثر زمان لغو و کنسلی بلیط اتوبوس، ۷ روز پس از حرکت اتوبوس می باشد.
• هزینه کنسلی بلیط اتوبوس برای بلیط اتوبوس خارجی تابع قوانین داخلی نیست و شرکت های مسافربری بر اساس قوانین و سیاست های خارجی شرایط کنسلی را تعیین می کنند.


تمامی مواردی که برای خرید بلیت اینترنتی اتوبوس و شرایط کنسلی بلیت اتوبوس باید بدانید را دراین مطلب ذکر کردیم تا در سفرهای خود با آگاهی بیشتری هزینه های مختلف سفر را برنامه ریزی کنید.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *