جاهای دیدنی کرمانشاه،مناطق بکری که باید دید

جاهای دیدنی کرمانشاه،مناطق بکری که باید دید|سفر دات کام
اشتراک گذاری:

کرمانشاه دیار فرهاد و بیستون

کرمانشاه هجدهمین شهر بزرگ ایران، دیار فرهاد و بیستون، شهری پر از اسطوره ها و افسانه های تاریخی است. بزرگترین شهر کردنشین ایران، کرمانشاه است. اغلب تصور می کنند جاهای دیدنی کرمانشاه تعداد محدود و انگشت شماری است که شهرت بالایی دارد و اکثریت افراد آن را می شناسند. اما، بایستی بدانیم که جاهای دیدنی کرمانشاه بیش از ۴ هزار مکان تاریخی را در بر می گیرد. اگر تا کنون به دیار فرهاد و شیرین سفری نداشته اید به شما پیشنهاد می گردد با مجله سفر دات کام همراه باشید تا برخی از جاهای دیدنی کرمانشاه را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با برنامه ریزی مناسب از بخش تاریخی ایران به همراه طبعیت زیبای آن بازدید نمائید.

بلیط اتوبوس/ هواپیما کرمانشاه

اگر قصد سفر به کرمانشاه را دارید و فرصت کافی برای مراجعه به آژانس های مسافرتی جهت تهیه بلیط اتوبوس یا بلیط هواپیما کرمانشاه را ندارید کافی است پس از تعیین تاریخ سفر خود بدون هر گونه اتلاف وقت و به سرعت به وبسایت سفر دات کام مراجعه کنید و در آن جا بر اساس تاریخ مورد نظرتان و با توجه به میزان بودجه ای که برای سفر خود در نظر گرفته اید، همچنین مدت زمانی که برای سفر فرصت دارید بلیط اتوبوس یا بلیط هواپیمای کرمانشاه را خریداری یا رزرو نمائید. همچنین اگر شما عضو وبسایت سفر دات کام هستید می توانید از تخفیفات و برنا مه های هیجان انگیز یا بلیط های چارتری و لحظه آخری آن نیز بهره مند شوید. طرفداران سفر جاده ای حتما برای سفر خود بلیط اتوبوس کرمانشاه را خریداری کنند تا از فضای بین راه نیز لذت کافی را ببرند.

برای خرید بلیط هواپیما کرمانشاه اینجا کلیک کنید.

مکان های دیدنی و تاریخی کرمانشاه

بیستون

بیستون کرمانشاه |سفر دات کام
بیستون کرمانشاه

بیستون به عنوان یکی از مکان های دیدنی کرمانشاه است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کرده است تا بتوانند از نزدیک شاهد عاشقانه های فرهاد باشند. تراش های بی نظیری که در سطح کوه ایجاد شده شما را متحیر خواهد ساخت که چگونه فردی توانسته است این گونه هنرنمائی کند. اثری که ثبت جهانی شده و مایه فخر و مباهات ایرانیان است. این مکان دیدنی کرمانشاه شامل مجموعه ای از آثار تاریخی دوران های مختلف است از جمله کتیبه داریوش در زمان هخامنشی، مجسمه هرکول (خدای قدرت) مربوط به زمان اشکانیان، تعداد زیادی غار، کاروان سرای شاه عباسی، نقش برجسته مهرداد دوم و نقش برجسته مربوط به گودرز می باشد.

چرا با اتوبوس وی آی پی سفر کنیم؟

غار قوری

 غار قوری کرمانشاه| سفر دات کام
غار قوری

غارهای متنوع نیز از جمله مکان های دیدنی کرمانشاه هستند. غار قوری قلعه یکی از این مکان های دیدنی کرمانشاه است که در دامنه رشته کوه شاهو و در بستر آهکی ایجاد شده است. این غار از دو تالار تشکیل شده که یکی از آن ها با نورپردازی زیبا و پدیده های غارسنگی جذابیت خاصی برای توریست ها ایجاد کرده و تالاردیگر که نور کمتری دارد و برای گردش و بازدید به تجهیزات کوهنوردی بیشتری نیاز دارد.

غار پراو

غار پراو کرمانشاه |سفر دات کام
غار پراو

یکی دیگر از مکان های دیدنی کرمانشاه غار پراو است. این غار ۴۰ سال پیش کشف شده و چون بزرگ ترین غار عمودی در آن زمان بوده لذا عنوان اورست غارهای دنیا را به خود تخصیص داده است. هم اکنون این غار رتبه ۲۱۲ را از حیث عمق غار در بین غارهای شناخته شده در جهان از آن خود کرده است.

تعطیلات نوروز ۹۹ کجا سفر کنیم؟

غار قوری قلعه

غار قلعه قوری کرمانشاه|سفر دات کام
غار قوری قلعه

غار قوری قلعه با قدمت میلیونی به عنوان یکی از مکان های دیدنی کرمانشاه است که به عنوان بزرگترین غار آبی در قاره آسیا معرفی شده است. دارای تالارهای متعددی است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی است که ثبت جهانی یونسکو را به خود تخصیص داده است.

هیجان انگیزترین دیدنی های کرمانشاه

موزه مردم شناسی و زیورآلات

موزه مردم شناسی،پوشاک و زیورآلات کرمانشاه|سفر دات کام
موزه-مردم-شناسی

بخش دیگری از دیدنی های کرمانشاه مربوط می شود به موزه های متنوع آن شامل موزه مردم شناسی و موزه پوشاک و زیور آلات واقع در تکیه معوان الملک که نشان دهنده رسومات، آئین و پوشش محلی کرمانشاه است. موزه پارینه سنگی زاگرس یکی دیگر از دیدنی های کرمانشاه است که به عنوان اولین موزه پارینه سنگی خاورمیانه شناخته شده است.

تکیه های معاون الملک

  تکیه های معاون الملک  کرمانشاه|سفر دات کام
تکیه های معاون الملک

از دیگر دیدنی های کرمانشاه می توان به تکیه های معاون الملک (با کاشی ها و تابلوهای تاریخی) و تکیه بیگلربیگی (ساخته شده در زمان قاجار با تالار آئینه کاری شده مزین به کتیبه های زمان مظفرالدین شاه) اشاره نمود.

حتما بخوانید : چگونه در نوروز ارزان سفر کنیم؟

طاق بستان

 طاق بستان دیدنی های کرمانشاه|سفر دات کام
طاق-بستان

از جمله جاهای دیدنی کرمانشاه طاق بستان است. نشان گر دوران های مختلف تاریخی است که با مشاهده آن مجموعه از سنگ نوشته و سنگ نگاره ی دوره ساسانی، به مثابه آن است که به دالان تاریخ گذشته ایران سفر کرده اید. طاق بستان به عنوان یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه و با وجود دو طاق کوچک و بزرگ تاریخی، گرچه در آثار ملی ایران ثبت شده است اما به دلیل عدم رعایت حریم بو (بوی کباب و دنده کباب) در آن منطقه جزو آثار جهانی ثبت نگردیده است.

معابد آناهیتا

 معابد آناهیتا دیدنی های کرمانشاه |سفر دات کام
معبد آناهیتا

معابد آناهیتا یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه است که به عنوان بزرگترین بنای سنگی کشور قلمداد می شود و آناهیتا نماد فرشته آب و زیبایی است که جایگاه ارزشمندی در نزد ایرانیان باستان داشته است. این معبد مقر پرستش بوده و در منطقه بلندی بنا شده است. معبد آناهیتا متعلق به عصر ساسانی یا اشکانی می باشد.

نگاهی به دیگر دیدنی های شهر کرمانشاه

سراب صحنه

 سراب صحنه جاذبه کرمانشاه|سفر دات کام
سراب-صحنه

سراب صحنه از جمله دیدنی های شهر کرمانشاه است که به دربند کرمانشاه مشهور است. منطقه ای خوش آب و هوا با درختان سر به فلک کشیده، آبشار و جویبارهای زیبا. آب های این منطقه از چهار چشمه تغذیه می کنند. در بخش ابتدایی آن نیز یک دریاچه مصنوعی برای قایقرانی وجود دارد.

گور دخمه اسحاق وند

 گور دخمه اسحاق وند کرمانشاه|سفر دات کام
گور دخمه اسحاق وند

از جمله دیدنی های شهر کرمانشاه وجود گوردخمه های متعدد است. گور دخمه اسحاق وند که شامل سه گوردخمه است و طبق نظرات باستان شناسان مربوط به عصر مادها هستند و جزو قدیمی ترین مقبره های صخره ای به شمار می روند. دیگر دیدنی شهر کرمانشاه گوردخمه دکان داوود مشهور به کل داو هست که متعلق به زمان مادها یا هخامنشیان می باشد. گوردخمه صحنه یا دربند یکی دیگر از دیدنی های شهر کرمانشاه است که این گوردخمه ها به عنوان قبر کیکاوس، فرهاد تراش و گور شیرین و فرهاد شناخته می شوند.

طبیعت زیبا و مناطق بکر در کرمانشاه

سراب نیلوفر

 سراب نیلوفر جاذبه کرمانشاه|سفر دات کام
سراب نیلوفر

یکی از مناطق بکر کرمانشاه سراب نیلوفر است. دریاچه ای کوچک اما پوشیده از نیلوفر آبی که در فصل گرم غنچه و برگ های آن سطح آب را در بر می گیرند. آب این سراب از چندین چشمه جوشان تامین می شود. این منطقه بکر کرمانشاه به عنوان پنجاه و پنجمین اثر طبیعی ملی ثبت شده است.

باغ گل ها بی نظیرترین پارک گل ها

باغ گا ها کرمانشاه|سفر دات کام
آبشار پیران

از دیگر مناطق بکر کرمانشاه باغ گل ها است. یکی از بی نظیر ترین پارک گل ها در ایران بعد از اصفهان در کرمانشاه قرار دارد. این پارک وسعتی به اندازه ۵ هکتار با ۴ هزار گونه گیاهی و دارای ۴ باغ گل ایرانی، ژاپنی، فرانسوی، ایتالیایی می باشد که در فصل بهار چشم اندازی منحصر به فرد را به نمایش می گذارد و بهتر است در سفر خود به کرمانشاه بازدید از این باغ را در فراموش نکنید.

برخی از جاذبه های دیدنی در کرمانشاه

مجموعه تفریحی و ورزشی آترین

یکی از جاذبه های دیدنی در کرمانشاه که رنگ و بوی تاریخی ندارد مجموعه تفریحی و ورزشی آترین است که برای ورزش دوستان و علاقمندان به شور و هیجان فضای بسیار مفرحی می باشد. پینت بال و شلیک با گلوله های رنگی بخش نشاط آور و پر طرفدار این مجموعه است.

آبشار پیران

آبشار پیران کرمانشاه | سفر دات کام
آبشار پیران

آبشار پیران ملقب به بلندترین آبشار ایران جزو جاذبه های دیدنی در کرمانشاه به شمار می آید. آبشاری با ارتفاع صد متر که از بلندای صخره ای بزرگ و با عظمت به پایین جاری می شود.

سفر به کردستان،مقصد دوم در سفر نوروز

سفر به کردستان زیبا که به عنوان بهشتی برای طبیعت دوستان معرفی شده است می تواند از جمله سفرهای خاطره انگیز در طول زندگی شما باشد. برای سفر به کردستان می توانید هم از طریق زمینی سفر کنید هم از طریق هوایی. توریست های زیادی سفر به کردستان را جزو برنامه های خود قرار می دهند و همواره از صمیمت و خونگرمی مردمان این سرزمین در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی آن یاد می کنند.

اغلب ایرانی ها در نوروز اغلب مناطق زیارتی یا مناطقی که در آن ها دریا وجود دارد را برای سفر خود انتخاب می کنند. اگر از مقاصد تکراری خود برای سفر خسته شده اید به شما پیشنهاد می گردد سفر به کردستان در نوروز را تجربه کنید. سفر به کردستان در نوروز و بازدید از طبیعت بکر و آرامش حاکم بر این منطقه به همراه مردم کرد زبان و با فرهنگ دیرینه می تواند آشفتگی های پایان سال را برای شما کمرنگ کند.

آب وهوای کرمانشاه در نورزو

آب وهوای کرمانشاه در نورزو|سفر دات کام

آب و هوای کرمانشاه در فصل زمستان، سرد و خشک است. بنابراین فصل زمستان به افرادی که از سردی هوا گریزان هستند توصیه نمی شود. بهترین زمان برای سفر به کرمانشاه زمانی است که آب و هوای کرمانشاه رو به گرمی می رود که این آب و هوا را از اواخر بهار تا اواخر تابستان می توانید شاهد باشید. هوای کرمانشاه در نوروز بسیار مطلوب و دلچسب است. البته توجه فرمائید در صورتی که ساکن مناطق گرمسیر  هستید بایستی آگاه باشید که آب و هوای کرمانشاه در نوروز برای شما ممکن است کمی سرد باشد. اما این سرما دلچسب و ملایم است و سردی آن به مانند خنکای صبح گاه پاییزی است.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *