بهترین جاهای دیدنی استانبول که نباید از دست بدهید

istanbul city-جاهای دیدنی هاستانبول را بشناسید| مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

دیدنی‌های شهر استانبول به سبب تاریخ پرفرازونشیب و فرهنگ غنی آن فراوان است. به همین دلیل گزینه‌های زیای برای گردشگری در این شهر پیش روی مسافران قرار می‌گیرد. موزه‌ها، مساجد، کاخ‌ها و جاذبه‌های طبیعی استانبول همگی جز بهترین مکان‌های دیدنی استانبول هستند که هر گردشگری در طول سفر به استانبول با توجه به زمانی که دارد می‌تواند از هریک لذت ببرد. در ادامه تعدادی از بهترین مکان‌های دیدنی استانبول را معرفی می‌کنیم.

حتما بخوانید : نکاتی که باید قبل از سفر به استانبول بدانیم

برج گالاتا استانبول

 برج گالاتا استانبول| سفر دات کام

اگر می‌خواهید نمایی کلی از شهر استانبول را ببینید پیشنهاد می‌کنیم حتماً از برج گالاتا استانبول دیدن کنید این برج سنگی قدیمی در منطقه گالاتا، کاراکوی قرار دارد و در قرون‌وسطی ساخته‌شده است. این برج در طی قرن‌ها تغییر کرده وترمیم شده است، حتی در دوره‌ی از آن به‌عنوان برج دیده‌بانی برای تشخیص آتش استفاده می‌کردند.

 برج گالاتا استانبول|سفر دات کام

آسانسور ۹ طبقه‌ی که در برج قرار دارد گردشگران را به بالای برج می‌برد که در آنجا می‌توانند نمای ۳۶۰ درجه از شهر استانبول را ببینند. تماشای خلیج شاخ طلایی و تنگه بسفر از بالای این برج جز جذابیت‌های خاص سفر به استانبول است. همین‌طور رستوران لوکسی در بالای برج گالاتا قرار دارد که پذیرای گردشگران است. این برج هم اکنون نیز بلندترین ساختمان استانبول است.

بیشتر بخوانید : معرفی فرودگاه جدید استانبول

جزایر پرنس استانبول

 جزایر پرنس استانبول|سفر دات کام

سفر به استانبول جدای از دیدن مکان‌های دیدنی تاریخی جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیری را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. یکی از زیباترین مناظر طبیعی استانبول جزایر پرنس واقع در دریای مرمره است. جزایر پرنس شامل ۹ جزیره است که در این میان جزایر بیوک آدا، کینالی آدا، هيبیلی آدا وبور گاز آدا بزرگ‌تر مشهورترند. البته جزایر زیادی در دریای مرمره قرار دارد ولی این جزایر به علت نزدیکی به شهر و مکان‌های دیدنی استانبول مشهورتر است.

جزیره بیوک آدا بزرگ‌ترین جزیره در میان جزایر پرنس است. در این جزیره به سبک قرن‌های گذشته رفت‌وآمد با کالسکه صورت می‌گیرد و استفاده از وسایل موتوری ممنوع است. هوای پاک، سکوت، رستوران‌های رمانتیک همگی دست‌به‌دست هم می‌دهد تا گردشگران در این جزیره حس خوبی همراه با آرامش را برای چند ساعت تجربه کنند.

حتما بخوانید : بهترین هتل های ۴ ستاره استانبول را بشناسید

برج دختر استانبول

برج دختر استانبول|سفر دات کام

از مکان‌های دیدنی برجسته استانبول برج دختر واقع در منطقه اسکودار استانبول است. این برج معروف‌ترین اثر تاریخی استانبول است. تماشای غروب خورشید و صرف شام در بالای برج دختر استانبول از خاطره‌انگیزترین لحظات سفر به استانبول خواهد بود. نام این برج از افسانه‌ی گرفته‌شده است که در آن شاهزاده‌ی توسط پدرش در این برج زندانی می‌شود تا از تقدیری شومی که برایش پیشگویی شده بود در امان بماند. پیشگویی این بود که شاهزاده خانم در اثر گزیده شدن توسط ماری بزرگ خواهد مرد. سرانجام دختر توسط نیش ماری که در سبد تجهیزات پنهان‌شده بود درگذشت.

تپه پیر لوتی استانبول

 تپه پیر لوتی استانبول| سفر دات کام

اگر در سفر به استانبول به دنبال گردشگری در مکان دیدنی طبیعی هستید در منطقه ایوپ استانبول منطقه خلیج شاخ طلایی به تماشای تپه پیر لوتی بروید. این تپه در ارتفاع ۵۵ متری از سطح دریا قرار دارند. گردشگران بر روی این تپه در کنار صرف چای و قهوه ترک به تماشای مناظر زیبا خلیج شاخ طلایی می‌نشینند.

بیشتر بخوانید : ۶ هتل ارزان استانبول را بشناسید

خیابان استقلال استانبول

 خیابان استقلال استانبول | سفر دات کام

استانبول علاوه بر آثار تاریخی بسیاری که دارد یکی از مقصدهای گردشگری برای دوستداران خرید و گشت‌وگذارهای شهری ست. خیابان استقلال و منطقه بی او غلو بهترین منطقه استانبول است. در طول پیاده‌روی در این خیابان طولانی و همیشه شلوغ انواع فروشگاه‌ها و رستوران‌ها، کافه‌های خیابانی، گالری‌های هنری، سینما و انواع نمایش‌های خیابانی را می‌بینید.

موزه باستان‌شناسی استانبول

 موزه باستان‌شناسی استانبول| سفر دات کام

در منطقه سلطان احمد استانبول مکان‌های دیدنی زیادی قرار دارد. یکی از این مکان‌های دیدنی موزه باستان‌شناسی استانبول است در این موزه مجسمه‌ها و تابوت‌های از دوران مختلف هلنی، روم باستان و بیزانس وجود دارد.

 موزه باستان‌شناسی استانبول

تنگه بسفر

 تنگه بسفر استانبول | سفر دات اکم

این تنگه محل اتصال دریای مرمره و دریای سیاه است و استانبول را به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌کند. از جاذبه‌های گردشگری استانبول که طرفداران زیادی دارد قایق‌سواری در آب‌های تنگه بسفر است. بعد از گردشگری در شلوغی شهر استانبول قایق‌سواری، تماشای ماهیگیران و پرندگان گزینه‌ی بسیار خوبی برای گذران وقت و کسب آرامش است.

قصر توپکاپی

 قصر توپکاپی استانبول | سفر دات کام

قصر توپکاپی نخستین قصر حکومت عثمانی است این قصر زیبا که به مدت ۴۰۰ سال حاکمان عثمانی مختلف را به خود دیده است پر از رمز و راز و داستان‌های فراوان است. تماشای تمام قسمت‌های این قصر چندین ساعت زمان می‌طلبد اگر زمان کافی ندارید حتماً دیدن از حرم‌سرا و خزانه را در اولویت برنامه بازدید خود قرار دهید.

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه استانبول | سفر دات کا

یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول بناهای تاریخی این شهر است. مسجد سلیمانیه یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی استانبول است. این مسجد یکی دیگر از شاهکارهای سینان، معمار معروف دوره عثمانی است. سینان مسجد سلیمانیه را به دستور سلطان سلیمان که قدرتمندترین پادشاه عثمانی بود ساخت. این مسجد بزرگ‌ترین مسجد استانبول است چهار مناره دارد و در قرن شانزدهم ساخته‌شده است. در محوطه این مسجد مقبره سلطان سلیمان، همسرش خرم و معمار سینان قرار دارد. این بنا به ایاصوفیه که یکی دیگر از کارهای معمار سینان است شباهت‌های زیادی دارد.

موزه ایاصوفیه

 موزه ایاصوفیه استانبول | سفر دات کام

یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های دیدنی استانبول موزه ایاصوفیه است. این بنای خیره‌کننده به مدت ۱۰۰۰ سال کلیسای معروف امپراتوری روم شرقی بوده است. در قرن پانزدهم در دوران عثمانی توسط معمار سینان به مسجد تبدیل شد. این معمار معروف گنبدی بزرگ به ارتفاع ۵۶ متر برای مسجدایاصوفیه ساخت. در معماری داخلی این بنا ۳۰ میلیون کاشی طلا به‌کاررفته است. ایاصوفیه ترکیبی از شکوه دوران بیزانس و عثمانی ست. این مکان دیدنی در حال حاضر موزه هنرهای اسلامی و مسیحی است. بازدید از مسجد و موزه ایاصوفیه استانبول در برنامه گردشگری تمامی توریست‌ها قرار دارد.


بازار بزرگ استانبول

 بازار بزرگ استانبول | سفر دات کام

مگر می‌شود به استانبول سفر کرد و به تماشای بازار بزرگ نرفت. این بازار با ۵۰۰۰ مغازه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده جهان است. طلا و جواهر، ادویه، فرش و قالیچه و عتیقه‌جات و سرامیک‌های با دست نقاشی شده ازجمله سوغاتی هایلت که گردشگران می‌توانند در این بازار خریداری کنند. جالب است بدانید در این بازار کمیاب‌ترین و باارزش‌ترین کالاها مثل طلا و جواهر با سنگ‌های قیمتی، عتیقه‌جات، سکه‌های قدیمی، سلاح‌های تزیینی یافت می‌شود.

جاهای دیدنی ترکیه موردعلاقه گردشگران کشورهای مختلف است؛ اما مکان‌های دیدنی، آثار تاریخی، مراکز خرید و مناظر طبیعی کم‌نظیر استانبول این شهر را به‌عنوان مقصد گردشگری محبوبی برای توریست‌های سراسر جهان تبدیل کرده است.


اشتراک گذاری:

13 Replies to “بهترین جاهای دیدنی استانبول که نباید از دست بدهید”

 • سفر به استانبول یکی از خاطره انگیز ترین سفر های من بود ،ممنون که این خاطراتو تداعی کردین

  • با سلام دوست عزیز : چقدر عااالی ..بله سفر به استانبول و دیدن مکان های دیدنی و تاریخی برای همه سفر دوستان جذاب و خاطر انگیز است
   با تشکر

 • جاهای دیدنی استانبول که کمتر شناخته شده باشن رو مطب بزارید

  • با سلام دوست عزیز: در پست های بعد بیشتر در مورد جاهای دیدنی و تفریحی استانبول خواهیم گفت..حتما پیگیر مطالب باشید
   با تشکر

 • برای من سفر به استانبول در این برهه خیلی جذاب بود و امیوارم دوباره بتونم برم

  • با سلام دوست عزیز: بسیار عاالی
   سفر به استانبول برای افرادی که اهل گردشگری و سفر هستند یکی از گزینه ها میتونه باشه
   با تشکر

 • با سلام و خسته نباشید
  سفر به استانبول و بودن در این شهر با توجه به جاهای دیدنی زیاد و پر از غذاها و شیرینی های خوشمزه
  بی نظیره ،
  توصیه میکنم این تجربه رو از دست ندید دوستان.

 • جزیره بویوکادا از محبوب‌ترین و زیباترین جزیره ها در استانبول می‌باشد پیشنهاد میکنم در سفر به استانبول حتما یک روز برای رفتن به این جزیره زمان بزارید.

 • به امید خدا ماه آینده سفر به استانبول خواهم داشت.
  از اینکه جاهای دیدنی استانبول رو معرفی کردید ممنونم.

  • با سلام دوست عزیز.. بسیار عااالی سفر به استانبول و بازدید از جاهای دیدنی استانبول بسیار خاطر انگیز خواهد بود برای شما
   با تشکر

 • سفر به استانبول یکی از پر خاطره ترین سفر هایی بود که انجام دادم
  جاهای دیدنی استانبول اینقدر زیاد بودن که آدم برای بازدید از همه ی آنها وقت کم میاره
  حتما حتما به استانبول که سفر کردید دیدنی های استانبول رو از دست ندید

 • به نظر من هر جایی ارزش حداقل یکبار رفتن رو داره. دیدنی های استانبول هم خالی از لطف نیست.

  • با سلام دوست عزیز: بسیار عااالی
   بله سفر به استانبول یکی از تجربه های خوب میتونه باشه
   چون جاهای دیدنی تاریخی بسیار زیبایی داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *