با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

با این نکات سفر ارزانی داشته باشید | سفر دات کام
اشتراک گذاری:

در اهمیت سفر همین بس که شیخ اجل سعدی فرمود: بسیار سفر باید تا پخته شود خامی اما بسیاری از ما خواهانیم که این پختگی به قیمت گزافی به دست نیاید و سفری ارزان قیمت داشته باشیم.

امروزه رقابت آژانس های گردشگری و البته گسترش مکان های اقامتی سبب گشته تا ما به اطلاعات سفرهای ارزان قیمت بیشتر و بهتر دست یابیم و این تفکر که جهان گردان برای مسافرت به مکان های شگفت انگیز در اقصی نقاط جهان متحمل هزینه های گزاف می شوند، رنگ باخته است.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای حفظ سلامتی در سفر


برای دست یابی به سفر ارزان قیمت می توان به بازدید از مکان های توریستی در روزهای رایگان اشاره نمود.این روزها در اخبار سایتها و مجلات گردشگری از قبل به مردم اعلام می شوند. همچنین ارتباط برقرار کردن در سفر با محلی ها و بومی های مکان مورد نظر شیوه خوبی برای کسب اطلاعات از قیمت های ارزان است.

چگونه سفر خاطرانگیز و خوبی داشته باشیم؟


سفر ارزان قیمت هنگامی میسر است که به بلیط هایی دقت کنید که در زمان های بخصوص افت قیمت دارند. گاه هتل ها به اقامت بیش از یک شب تخفیف های خوبی می دهند. مهمان پذیرها و خانه های اجاره ای بومیان منطقه نیز به مراتب به صرفه تر از اقامت در هتل هاست.

چادر زدن در سفر | مجله سفر دات کام

حتی چادر زدن در کوه و دشت نیز نه تنها امکان بیشتری برای آشنایی با طبیعت و منطقه می دهد بلکه خود یکی از راههای صرفه جویی در هزینه اسکان است. همچنین همسفر شدن با هم مقصدان باعث می شود کرایه کمتری بپردازید و سفری ارزان قیمت را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید : وسایل مورد نیاز برای سفر

توصیه می شود غذا را به دور از مکان های با جاذبه گردشگری میل کنید.
در سفر سعی کنید بیشتر از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنید.
ذکر این نکته ضروری است که در سفرهای داخلی به مناطق بکر و مکان های جذاب و شگفت انگیزی برمی خورید که در خواب هم نمی دیدید.

گاهی برنامه ریزی سفر را دقیق انجام دهید،و گاه به اتفافات پیش آمده در سفر تمرکز کنید.شاید به شهری در ایران یا خارج از ایران رفته باشید،لیست رستوران های آنجا را از قبل داشته اید،ولی در هنگام قدم زدن در خیابانی فرعی چشمتان به رستورانی کوچک و شلوغ می افتد،بی درنگ بایستید و به منوی آن نگاه کنید،

حتما بخوانید : چطور برای سفر خوب آماده شویم؟

اگر غذایی با طبع شما سازگار بود،حتما بخرید و بخورید،زیرا رستوران های شلوغ هیچ وقت نمی توانند از مواد غذایی کهنه استفاده کنند،چون همیشه در حال فروش هستند.
تجربه نشان داده که بلیط ارزان قیمت را بیشتر از طریق سایتهای گردشگری می توان یافت،پس موبایل و یا لب تاپ را همراه داشته باشید.

وسایل و ابزار کوچکی هستند که در سفر ممکن است بسیار به درد شما بخورند،مثل نخ و سوزن،آئینه و شانه،اگر با خودروی خود سفر کرده اید،ابزار لازم برای خرابی های جزئی ماشین را به همراه داشته باشید.

همیشه لباس اضافی در چمدان خود بگذارید.لوازم بهداشتی اولیه مثل حوله و مسواک و عطر و خودتراش را با خود ببرید،زیرا ممکن است در شهرهایی این اقلام را ناچارا به چندین برابر قیمت بخرید.
همیشه پول خرد به همراه داشته باشید و اگر مسافرت خارجی دارید پول خرد همان کشور را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : چگونه در نوروز ۹۸ سفر ارزان داشته باشیم؟

نت همراه داشته باشید و برای مسافتهای مختلف از نقشه ها و اپلیکیشن های معتبر اینترنتی استفاده کنید.
شما به گردشگری رفته اید نه به غذاخوری،پس می توانید در سفر آشپزی هم بکنید.مهمانپذیر ها و خانه هایی برای گردشگران در بیشتر شهرها هستند که آشپزخانه هم دارند.از این اماکن استفاده کنید.

سفر خوب یعنی سفری ارزان با ساختن خاطراتی زیبا و حداکثر لذت از تمام امکانات مکانی که به آن سفر کرده اید.
لازمه سفر خوب،یافتن اطلاعات خوب به همراه همسفری خوب و در زمانی خوب به مکانی خوب است.
آرزوی خوب ترین سفرها را برای شما داریم.


اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *