با این نکات برای سفر خود پس انداز کنید

با این نکات برا سفر خود پس انداز کنید| مجله سفر دات کام
اشتراک گذاری:

شاید فکر کنید در شرایطی که نتوانید حتی خریدهای مورد علاقه تان را بکنید و یا تفریحات کوچکی را که نیاز به هزینه دارند داشته باشید، پس انداز برای یک سفر بسیار دشوار تر و غیر ممکن بنظر برسد!

درست است که می گویند پس انداز کردن یک هنر است و اکثر افراد با این هنر آشنا میباشند اما باتوجه به اینکه بدون برنامه ریزی به صرف هزینه های مختلف میپردازند، نمیتوانند پس انداز را وارد برنامه زندگی خود کنند.
در حالی که شما میتوانید با رعایت نکات کوچکی که میتواند در مدت زمان کم شما را به تجربه رویایی سفرتان نزدیک کند، پس انداز خوبی برای سفر خود داشته باشید و از سفر کردن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید : سفر با خودروی شخصی لذت دیگری دارد

نکاتی که در زیر اشاره خواهیم کرد شاید از جمله کارهایی باشد که عموم مردم از آن آگاهی دارند اما در طول زندگی روزمره خود به آن توجهی نمیکنند و در طول زمان نمیتوانند هزینه ای برای سفر خود خرج کنند. در صورتی که این نکات بسیار پیش پا افتاده بوده و شما با رعایت اینها میتوانید برای سفر خود در مدت کوتاهی پول جمع کنید.

یک قلک برای سفر خود تهیه کنید!

 یک قلک برای سفر خود تهیه کنید!| مجله سفر دات کام

شاید این کار امروزه برای عموم مردم عجیب و ساده بنظر برسد و فکر کنید راهکار جالبی نخواهد بود، در حالی که از سنت دیرینه مردم اینگونه یاد میشود که داشتن قلک پول برای بسیاری از کارهایی که در لیست اهداف طولانی مدت شما قرار میگیرند بسیار هم کارساز است. اگر شما روزانه مقداری پول، هرچند کم به این قلک اضافه کرده و نگهداری کنید، علاوه بر اندوختن پول قابل توجه در مدت زمان کم، باعث افزایش انگیزه تان برای هدف گذاری مخصوصا برای سفر خواهد شد.

هزینه های اضافی را به حداقل برسانید:

شاید برای خیلی از مردم رفتن هفتگی به رستوران و صرف غذاهای متنوع با قیمت های مختلف بسیار هم جذاب باشد اما اگر میخواهید در تعطیلات طول سال سفر جذاب تری داشته باشید و پول برای هزینه های سفر خود جمع کنید، بهتر است مصرف غذاهای بیرون از خانه را به حداقل برسانید. این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه، برای حفظ سلامت شما نیز مفید خواهد بود.

 صرفه جویی در هزینه | صرفه جویی در هزینه برای سفر

بیشتر بخوانید : چطور برای سفر خوب آماده شویم؟

زندگی در خانه های کم هزینه را ترجیح دهید

به منظور پس انداز برای سفر، بهتر است هزینه های داخل خانه خود را به شکل صحیح مدیریت کرده و از صرف خرید های اضافی و غیرضروری خودداری کنید. برای مثال شما میتوانید لیست خرید ماهانه خود را تهیه کرده و به طور دقیق و با برنامه ریزی درست خرج کنید. همچنین میتوانید مصرف آب و برق در خانه را به تعدیل رسانده و هزینه ها را کم کنید. شما میتوانید به جای تماس های تلفنی از تماس های اینترنتی که هزینه کمتری را از شما میگیرد، استفاده کنید.

پس انداز برای سفر| مجله گردشگری سفر د ات کام

بیشتر بخوانید: با این نکات سفر ارزانی داشته باشید

علاوه بر این شما میتوانید لوازم غیرضروری یا قدیمی خود را بفروشید و پول آنها را پس انداز کرده و یا حسابی جداگانه برای آن باز کنید و پول جمع آوری شده را آخر سال همراه با سودی که از طرف بانک به آن اضافه میشود، صرف هزینه های سفر خود کنید. البته باید دقت کنید که سپرده خود را کدام بانک قرار دهید که هم از امنیت کافی برخوردار باشد و هم سود قابل قبولی به سپرده شما اضافه شود.
باید توجه کنید که برای جمع آوری هزینه سفر خود، باید خرید از فروشگاه های لوکس را نیز به حداقل برسانید و ترجیحا از فروشگاه های تخفیف دار استفاده کرده و یا از مکانهائی که آفر و جشنواره های تخفیف دار دارند، خرید کنید.

اشتراک و عضویت های خود را کم کنید؛

طبیعتا خیلی از افراد از شرکت در گروه های مختلف ورزشی، هنری و دیگر موارد تفریحی یا آموزشی لذت میبرند و این گونه برنامه ها در زندگی خیلی از افراد پرطرفدار است. اما از آنجایی که هزینه های عضویت در کلاس های تفریحی یا آموزشی مختلف هزینه سنگینی در طول سال میتواند داشته باشد، سعی کنید این هزینه هارا به حداقل برسانید. برای مثال شما میتوانید بجای ثبت نام در باشگاه، پیاده روی کنید، به گردش طبیعت بروید، دوچرخه سواری کنید، یا خودتان در خانه خود به ورزش کردن بپردازید و بدین ترتیب هزینه های خود را به حداقل رسانده و برای سفر خود پس انداز کنید.

برنامه ریزی برای یک سفر:

اکنون با توجه به مدت زمانی که برای جمع آوری هزینه سفر خود در نظر گرفتید، میتوانید برنامه ریزی بسیار مناسبی داشته باشید.

 برنامه ریزی برای یک سفر:| مجله سفر دات کام

بیشتر بدانید : بررسی سفر و شخصیت انسان

شما میتوانید تا زمان شروع سفر خود، هزینه های خود را یادداشت کرده و به طور دقیق پیگیر تور های گردشگری، بلیط سفر و دیگر موارد سفر از قبیل هزینه های اقامت، خرید و… باشید.
اگر میخواهید از آن دسته از افرادی باشید که در طول سال میتوانند چندین مکان مختلف سفر کنند، باید اقامت در مکان و هتل های خیلی لوکس و گران قیمت را از ذهن خود پاک کنید! چرا که در حالت عادی نمیتوان تمامی هزینه های یک سفر را به اقامت در هتل یا سوییت صرف کرد. شما باید موارد دیگر پیش آمده در سفر را نیز در نظر بگیرید.

اگر میخواهید به خارج از کشور سفر کنید توجه داشته باشید که در بیشتر موارد بجز چند کشور ،به اخذ ویزا نیاز خواهید داشت، قبل از اقدام به سفر لازم است با برنامه ریزی دقیق، ویزای خود را تهیه کرده و به گونه ای تنظیم کنید که حداقل سه ماه قبل از سفر خود ویزای خود را آماده و در دسترس داشته باشید.اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *